Do głośnika dołącza ekran dotykowy, czyli Amazon pracuje nad nowym Echo

Najlepszy głosowy asystent na rynku – Alexa, dostanie nową możliwość komunikacji z użytkownikiem. Jak donosi Bloomberg, Amazon pracuje nad wersją premium swojego gadżetu, który to ma zostać wyposażony w 7 calowy ekran dotykowy.

Domowi asystenci powoli zaczynają stawać się codziennością, więc nic dziwnego, że Amazon chce skapitalizować sukces swojego urządzenia, a także okopać się na pozycji lidera tej gałęzi sprzętowej. Alexa jest na chwilę obecną najbardziej „użyteczną” asystentką na rynku. Gwarantuje synchronizację z większością sprzętu SmartHome i dystansuje, przynajmniej na razie, pod tym względem Google Home. Amazon jednak nie zasypia gruszek w popiele i chce wykonać kolejny krok, zanim na podobny pomysł wpadnie Google. Walkę o klientów podsyciła także informacja, że do rozgrywki ma zamiar dołączyć także Apple, które według Bloomberga chce zbudować domowego asystenta w oparciu o Siri. Jak widać, każdy chce ugryźć kawałek tortu.

amazon2

Nowe urządzenie, podobnie jak Echo, ma być wyposażone w głośniki. Tym razem jednak konstruktorzy postawili na jakość dźwięku, która według niektórych recenzji podstawowego modelu Echo, była niezadowalająca. Głośniki mają być umieszczone poniżej a także za 7-calowym ekranem dotykowym, który ułatwi dostęp do prognozy pogody, zapisanych w kalendarzu wydarzeń czy informacji. Ekran w nowym Echo będzie pochylony w stronę użytkownika tak, by można było go używać stojąc. Nowy głośnik ma działać pod kontrolą Fire OS, znanego z tabletów Amazona a także Fire TV. Firma niewątpliwie próbuje upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: oprócz kolejnego sprzętu oferującego funkcjonalność znaną dobrze z Echo, chce spopularyzować swój, oparty na Androidzie system. Ciekawe, czy to się uda…

Pozostałe urządzenia tj. Dot, Tap i Echo wyceniane kolejno na 50, 130 i 180 dolarów pozostaną w sprzedaży, a nowy model będzie od nich droższy, co zapewne nikogo nie dziwi. Niestety, na razie nie ma dokładnych informacji dotyczących ceny, jednak wieść o planowanym przez Amazon urządzeniu pojawiła się w mediach nie po raz pierwszy. Wcześniej o pracach nad urządzeniem Echo-podobnym donosił Wall Street Journal. Premiera sprzętu planowana jest na pierwszy kwartał 2017 roku.

Żródło: Bloomberg

Grafika: Engadget