Do Battlefield V zawitał tryb Battle Royale

W końcu, po długim oczekiwaniu, gracze Battlefield V mogą zagrać w tryb Burza Ognia, który jest odpowiedzią na popularny ostatnio trend gier Battle Royale. Trzeba przyznać, że sam tryb wygląda na bardzo dopracowany i może być ciekawą propozycją dla fanów hitu od DICE. Burza Ognista jest udostępniony w formie darmowej aktualizacji zawartości, więc by w nią zagrać potrzebujemy tylko podstawowej wersji gry Battlefield V.

Tryb Burzy Ognia został już zapowiedziany podczas E3 2018 i dopiero dziś, 25 marca 2019 roku, został on udostępniony graczom. Na mapie o nazwie Halvoy, która jest wyraźnie inspirowana norweskimi klimatami, znajdzie się do 64 graczy, czyli wyraźnie mniej niż w Fortnite czy Playerunknown’s Battlegrounds. Gracze będą mogli walczyć w pojedynkę lub w 4-osobowych zespołach, tryb z dwuosobowymi drużynami pojawi się już w kwietniu.

Rozgrywka wygląda dość standardowo jak na tryb Battle Royale, największym wyróżnikiem jest duża różnorodność pojazdów – aż 17 typów od tych lądowych po wodne i powietrzne, a niektóre z nich (te najmocniejsze i najbardziej śmiercionośne) będą ukryte w specjalnych bunkrach, które przy otwarciu powiadamiają za pomocą syreny pobliskich graczy o naszej lokalizacji. Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun Battlefield V Burza Ognia:

https://youtu.be/y-JB-O8A-TA

Ważnym faktem, który jest podkreślany przez DICE, jest wielkość mapy Halvoy. Ta jest dziesięciokrotnie większa od Pustyni Hamada znanej z Battlefield V, która do tej pory była największą mapą w tej części gry. Tryb Battle Royale jest już dostępny do pobrania na wszystkich platformach, czyli na komputerach osobistych, PlayStation 4 i Xboksie One.

Najważniejszą informacją i tak jest to, że w trybie tym pojawi się śmiercionośny traktor:

Przynajmniej takie można odnieść wrażenie patrząc na reakcje graczy ;).

A wy czekaliście na Burze Ognia w Battlefiled V? Jak myślicie, czy tryb ten ma szansę z konkurencją w postaci Fortnite, Apex Legends oraz Playerunknown’s Battlegrounds?

Źródło: Battlefield V