DLC do Arma 3 – polskojęzyczny kraj i kosmici

Arma 3, pomimo już prawie 6 lat na karku, nadal cieszy się sporą popularnością wśród graczy na całym świecie. Potwierdza to wysoka sprzedaż, dzięki której twórcy nadal wspierają tytuł dodatkową zawartością. Już 25 lipca zadebiutuje kolejny duży dodatek do Arma 3, który opowie o pierwszym kontakcie ludzi z obcą rasą z kosmosu.

Do tej pory serię gier Arma mogliśmy kojarzyć przede wszystkim jako bardzo realistyczny (jak na grę wideo) symulator żołnierza. Jednak przy okazji najnowszego dodatku – Contact, twórcy postanowili zaszaleć i pokazać ich wersję spotkania rasy ludzkiej z obcą cywilizacją kosmiczną. Rozszerzenie jest naprawdę spore i zaoferuje graczom całkowicie nową jednoosobową kampanię fabularną „Pierwszy kontakt”, 2 frakcje (Liwońskie Siły Obronne oraz rosyjski Specnaz), 5 rodzajów broni, 2 pojazdy i wiele nowego wyposażenia. Wszystko to uzupełnią dodatkowe scenariusze wieloosobowe, a także zawartość bonusowa dla podstawowej wersji gry Arma 3.

Ciekawostką jest natomiast mapa, jaką twórcy przygotowali dla graczy. Jak możemy przeczytać na zakładce Steam – Liwonia, którą zwiedzimy w nowym dodatku do Arma 3, to „wschodnioeuropejski obszar o powierzchni 163 km², który obejmuje częściowo opuszczony region Nadboru na terenie polskojęzycznego kraju”. Na poniższym zwiastunie i opublikowanych zrzutach ekranu rzeczywiście aż czuć „swojskość” nowej mapy. Zobaczcie sami!

Arma 3 Contact zadebiutuje na rynku 25 lipca 2019 roku na PC i będzie kosztować 99,99 zł. Kto zdecyduje się nabyć dodatek przedpremierowo, ten załapię się na promocyjną cenę 89,99 zł (i będzie miał możliwość wczesnego dostępu do częściowej zawartości dodatku). Nie jest to samodzielne rozszerzenie, więc by zagrać w DLC potrzebujecie podstawowej wersji gry Arma 3. Tę możecie zakupić wraz z dodatkiem Contact w promocyjnej cenie 136,48 zł (Arma 3 Contact Edition). Jeśli nie mieliście okazji zagrać nigdy w trzecią część Arma, to może być to dobra okazja, by nadrobić zaległości.

Macie w planach zagrać w dodatek Contact do gry Arma 3? Sam już nie mogę się doczekać. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tym DLC!

Źródło: Zakładka gry na Steam