Dlaczego OnePlus dopiero teraz wypuścił na rynek czarną wersję OnePlus 3T? 15
OnePlus 3T Midnight Black

Dlaczego OnePlus dopiero teraz wypuścił na rynek czarną wersję OnePlus 3T?

Złożyło się na to wiele różnych czynników

Charakterystyczną cechą OnePlus One i OnePlus 2 (oprócz bardzo atrakcyjnej ceny) były plecki w wersji sandstone – żaden inny smartfon takich nie miał. Producent zdecydował się jednak zrezygnować z nich w OnePlus 3 i OnePlus 3T. Jednocześnie zniknęła całkowicie też czarna obudowa. Dlaczego? OnePlus postanowił to wyjaśnić.

Marka od początku swojego istnienia skupia wokół siebie wierną rzeszę użytkowników, z którymi zdaniem i uwagami musi się liczyć. Okazuje się, że w okresie po premierze OnePlus 2, ale jeszcze przed oficjalnym debiutem OnePlus 3, coraz więcej osób zaczęło napomykać, że chciałoby, aby najnowszy flagship killer miał metalową obudowę.

OnePlus początkowo planował w OnePlus 3 również zastosować plecki sandstone, jednak skoro użytkownicy życzyli sobie aluminium, to postanowiono spełnić ich oczekiwania. Od razu projektanci wzięli się do roboty i pierwszą wersją kolorystyczną, jaką stworzyli, był właśnie Midnight Black. Dlaczego więc nie wypuszczono jej od razu, a dopiero teraz, około dziewięć miesięcy po premierze OnePlus 3?

Odpowiedź jest prosta, ale jednocześnie też trochę zaskakująca: okazało się bowiem, że OnePlus nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej liczby egzemplarzy flagowca w czarnej wersji kolorystycznej. To znaczy jest, ale na tysiąc sztuk, testy jakościowe przechodziło tylko 400 (w przypadku Gunmetal odsetek ten wynosi 60%). W dodatku chciano stworzyć taką fakturę, na której nie zostawałyby odciski palców. Inżynierowie musieli więc dopracować proces produkcyjny. I to zajęło tyle czasu.

Przy okazji dowiadujemy się również, że premiera OnePlus 3 celowo została przesunięta o miesiąc, ponieważ producent nie był zadowolony z ostatecznego kształtu smartfona. I choć wszyscy dookoła mówili, że to są pierdoły i nikt tego nie zauważy, to osoby decyzyjne kazały wszystko „dopieścić” i wygładzić.

Źródło: OnePlus