Dlaczego Notion Ink wybrał TI OMAP zamiast Tegry?

tablet notion ink adam

Niedawno Rohan Shravan, CEO Notion Ink, ogłosił rozpoczęcie współpracy z Texas Instruments, tym samym jasne się stało, iż tablet Adam 2 będzie pracował pod kontrolą TI OMAP, oferując WiLink 7.0. W kwestii wyjaśnienia, jest to pierwszy na rynku poczwórny transceiver. Oznacza to, że oprócz nadajnika/odbiornika FM, który może korzystać zarówno z zewnętrznej, jak i wewnętrznej anteny, pojedynczy chip wyposażony jest w sekcje WiFi (802.11 a/b/g/n), Bluetooth oraz GPS.

Na swoim blogu, producent wyjaśnia kwestię rezygnacji z układu NVIDIA Tegra. Okazuje się, że decyzja była dokładnie przemyślana. Rohan Shravan zapewnia, iż dzięki doświadczeniu firmy oraz umiejętnościach programistów, będą w stanie o wiele lepiej skonfigurować urządzenie, tym samym podnosząc jego wydajność, czego nie udało się zrobić z poprzednim tabletem – Adam pracującym w oparciu o chip Nvidia Tegra 2. Ponadto, rozwój TI wspomaga społeczność Linuksa, dzięki czemu możemy spodziewać się lepszych sterowników.

Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za Notion Ink oraz oczekiwać kolejnych wieści na temat tabletu Adam 2, o którym na razie nie wiadomo zbyt wiele.

źródło