Dlaczego Notion Ink Adam nie otrzymał jeszcze aktualizacji do ICS?

Jest niedzielne popołudnie, za oknem leży śnieg (na szczęście już tylko miejscami!), wszyscy są już po obiedzie i cieszą się czasem wolnym. Ponieważ świat tabletów internetowych nieustannie się zmienia, postanowiłem odłożyć na chwilę książkę i opowiedzieć Wam, dlaczego Notion Ink Adam nie otrzymał jeszcze aktualizacji oprogramowania do wersji Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Choć zapominanie o starych produktach i całkowite skupienie na nowych zdążyło wejść w krew znakomitej większości producentów tabletów, Notion Ink nie należy do tego grona. W związku z zainteresowaniem ze strony społeczności właścicieli tabletów Adam, firma postanowiła opowiedzieć, dlaczego prace nad Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich dla tego urządzenia trwają tak długo.

W gościnnym poście opublikowanym na blogu NotionInk, programista podpisany jako RaYmAn postanowił wziąć na swoje barki brzemię wytłumaczenia zaistniałej sytuacji. We wstępie podkreślił, że aktualizacją zajmuje się czteroosobowa grupa ICS Team, w której skład wchodzą Mrdeadlocked, Kushiel, MrGuy oraz on, RaYmAn. ICS Team wywodzi się z TabletRoms i przygotowuje nową wersją oprogramowania we współpracy z inżynierami i programistami z Notion Ink.

Prace nad Androidem Ice Cream Sandwich na Adama rozpoczęły się wkrótce po wydaniu kodu źródłowego systemu. Początkowo napotkano problem, z którym borykały się wszystkie tablety z układem Nvidia Tegra 2, lecz, z pomocą specjalistów z Notion Ink, rozwiązano go. Notion Ink wspomógł ICS Team również szczegółowymi informacjami na temat podzespołów Adama oraz częściami zapasowymi (RaYmAn i Kushiel poświęcili swoje dla większego dobra). Grupa ICS Team otrzymała również kod źródłowy aplikacji aparatu tabletu Adam na Android 2.2, bez którego aktywowanie go na Ice Cream Sandwich byłoby niemożliwe. Aktualnie aparat wciąż nie działa, aczkolwiek programiści są na dobrej drodze.

RaYmAn dodał również, że ICS Team nie otrzymuje zapłaty za to, co robi. Wymienił kilka powodów, dla których grupa nie chce pieniędzy:

  • Notion Ink to hinduska firma, przez co przesyłanie pieniędzy za granicę mogłoby być utrudnione,
  • podatki w niektórych krajach znacznie skomplikowałyby sprawę,
  • otrzymywanie zapłaty oznacza uściślenie godzin pracy na dzień, tydzień, miesiąc,
  • robią to dla zabawy, nie pieniędzy (szlachetnie!),
  • w zamian woleliby otrzymywać sprzęt (np. Adama 2) niż pieniądze.

Członek ICS Team podkreślił fakt, iż Notion Ink jest młodą firmą. Ludzie nie mogą kupować tabletów nieustannie, co oznacza, że firma nie przetrwałaby zarabiając jedynie na aktualizacjach oprogramowania. Z tego powodu Notion Ink musiał ustawić niezbędne priorytety działań i stworzyć listę, na której czele umieszczono prace nad tabletem Adam 2. Aktualizacja dla urządzenia poprzedniej generacji spadła wiele poziomów niżej i wylądowała u stóp grupy ICS Team.

Patrząc na wyjaśnienie RaYmAna, można dojść do wniosku, że on i jego grupa robią coś wspaniałego: mają swój udział w tworzeniu pionierskiego produktu i zwartej społeczności życzliwych ludzi pełnych pasji. W historii można odnaleźć wiele przypadków, gdy podobne połączenie wieńczone było sukcesem, dlatego nie wątpię, iż podobny los spotka ICS Team i Notion Ink.

Jeżeli jesteście właścicielami tabletu Notion Ink Adam i z niecierpliwością czekacie na aktualizację oprogramowania do Android Ice Cream Sandwich, uzbrójcie się w cierpliwość i motywujcie faktem, że otrzymacie najwyższej jakości produkt.

via Notion Ink