Dlaczego Huawei wyprodukuje Nexusa dla Google’a?

W maju informowaliśmy, że w branży plotkuje się, jakoby Google planował wypuścić w tym roku dwa Nexusy – jeden wyprodukowany przez LG (twórcę Nexusów 4. i 5. generacji), zaś drugi przez Huawei. Dzisiaj te plotki zdają się potwierdzać. Ale zastanawialiście się, co leży u podstaw współpracy Google i chińskiego koncernu?

Jak podaje Phandroid, przedsięwzięcie ma przynieść wymierne korzyści obu przedsiębiorstwom. I nie mówimy tu wyłącznie o pieniądzach. Huawei ma pomóc firmie Google stworzyć specjalny sklep z aplikacjami, dedykowany dla mieszkańców Państwa Środka, którego władze – jak wiemy – znacznie ograniczają Chińczykom dostęp do zasobów pochodzących od zagranicznych firm.

W zamian Google ma pomóc Huawei zdobywać zachodnie rynki, gdzie obecnie jego partner jest producentem niszowym, niecieszącym się zbytnim zaufaniem klientów. Pomóc ma w tym m.in. przez promocję jego Nexusa oraz wspomaganie dystrybucji zegarków z systemem Android Wear.

Cieszymy się, że Huawei dołączy do grona twórców Nexusa. W końcu z każdym kolejnym wypuszczonym smartfonem pokazuje on, że nie jest to „kolejny chińczyk” i że spokojnie wolno mu konkurować z największymi na tym rynku. Przekonać się o tym możecie, czytając recenzję testowanego przez Kasię modelu P8.

Źródło: phandroid