Nintendo zarobi na tej grze podwójnie: dla Pokemon Let's Go Pikachu! i Eeevee! ludzie będą kupować konsolę Switch 19

Nintendo zarobi na tej grze podwójnie: dla Pokemon Let’s Go Pikachu! i Eeevee! ludzie będą kupować konsolę Switch

Jeśli jesteś fanem Pokemonów, a dotąd nie czułeś się specjalnie zachęcony do tego, by kupić konsolę Nintendo, to nadchodzi próba, której trudno będzie się oprzeć. Japończycy ujawnili kilka nowych szczegółów na temat nadchodzących bliźniaczych gier „Let’s Go, Pikachu!” i „Let’s Go, Eeevee!”. Gorący zwolennicy regionu Kanto będą wniebowzięci.

Akcja dwóch gier, które będą różnić się tylko pupilem, którym będziemy się opiekować, będzie osadzona w regionie Kanto. Przejdziemy tam praktycznie całą fabułę pierwszej generacji Pokemonów. Osoby, które grały w Pokemon Yellow, poczują się jak w domu – wypadki będą toczyć się bowiem bardzo podobnie, jak w tej pamiętnej wersji gry na Game Boy’a.

Nintendo zarobi na tej grze podwójnie: dla Pokemon Let's Go Pikachu! i Eeevee! ludzie będą kupować konsolę Switch 20

Nintendo nie zdradziło, czy kupując edycję „Let’s Go, Pikachu!” będziemy mogli mieć za towarzysza tylko tego żółtego elektrycznego królika, czy też będziemy mogli jednak dobrać sobie za kompana Eeevee. Pewne jest jednak, że tak jak to było w klasycznych wersjach gier, od wyboru jej edycji będą zależeć trzy pierwsze Pokemony, zaproponowane nam przez profesora Oaka. Spośród nich wybierzemy naszego pierwszego kieszonkowego potworka (oczywiście oprócz pierwszoplanowego Pikachu lub Eeevee).

Nintendo zarobi na tej grze podwójnie: dla Pokemon Let's Go Pikachu! i Eeevee! ludzie będą kupować konsolę Switch 21

I tak, w Let’s Go, Pikachu! wybierzemy spośród Oddisha, Sandshrew i Growlithe’a, zaś grając w Let’s Go, Eevee!, nasz pierwszy pokeball będzie zawierał Bellsprouta, Vulpixa lub Meowth. Oczywiście w trakcie gry będziemy zbierać kolejne gatunki Pokemonów i wymieniać się nimi z innymi graczami – lokalnie lub za pośrednictwem Nintendo Online. Będzie można oddać się też rozgrywce w kooperacji, użyczając przyjacielowi jednego z dwóch Joy-conów.

O wielu innych funkcjach wspomina nowy zwiastun: będzie można dostosowywać wygląd swojej postaci oraz towarzyszącego jej zwierzątka do własnych upodobań, dbać o dobre relacje między nami a Pikachu lub Eeevee, podróżować na grzbietach dużych Pokemonów, spotkać swojego przyjacielskiego „wroga”, który będzie dla nas motywacją do zdobywania większego doświadczenia i walczyć z legendarnymi liderami Gymów (takimi jak Brock i Misty). Gry zaoferują także bliską integrację z Pokemon GO.

Nintendo zarobi na tej grze podwójnie: dla Pokemon Let's Go Pikachu! i Eeevee! ludzie będą kupować konsolę Switch 22

Coś mi się wydaje, że nowe Let’s Go Pikachu!Let’s Go, Eevee! poruszą sentymentalnie brzmiące struny w sercach fanów Pokemonów pamiętających pierwsze edycje gier na Game Boy’a. Do premiery jeszcze trochę czasu – zaplanowano ją na 16 listopada.

Nintendo zarobi na tej grze podwójnie: dla Pokemon Let's Go Pikachu! i Eeevee! ludzie będą kupować konsolę Switch 23

Kto zbiera na Switcha?

 

źródło: Nintendo przez Slashgear