Nowa kamera DJI Osmo Action rzuca wyzwanie sprzętom od GoPro

Przenośne kamery sportowe mają od dziś nowego reprezentanta – tym razem od DJI. Firma pokazała swoją pierwszą odporną na wstrząsy, wzmacnianą kamerę – model Osmo Action. W założeniu, ma on konkurować z GoPro Hero.

Reklama

DJI Osmo Action wyposażony jest w 1/2.3-calowy sensor (f/2.8), umożliwiający robienie zdjęć o rozdzielczości 12 Mpix i nagrywanie wideo w 4K i 4K HDR. Zapewniono mu także elektroniczną stabilizację obrazu (EIS), która przyda się podczas dokumentowania „wstrząsających” przygód. Ciekawostką konstrukcyjną tego modelu jest obdarzenie go nie jednym, a dwoma wyświetlaczami – z przodu i z tyłu. Główny ma przekątną 2,25 cala (640×360 pikseli), zaś mniejszy, przedni – 1,4 cala. Ten drugi charakteryzuje się wysoką jasnością 400 nitów, co może się przydać podczas filmowania w ostrym świetle słonecznym.

Rzecz jasna, jak przystało na sportową kamerkę, jest ona odporna na pył, wstrząsy i zanurzenie w wodzie do 11 metrów. Jedną z przydatnych funkcji, jest ta oferowana przez specjalny przycisk fizyczny, pozwalający na szybkie przełączanie się między trybami zdjęć, wideo, poklatkowego i nagrywania w zwolnionym tempie.

Jeśli chodzi o nagrywanie, to do wyboru mamy do dyspozycji rozdzielczości 720p i 1080p (do 240 kl./s), ale skoro kamerka potrafi nagrywać w 4K, to zapewne ta rozdziałka będzie wykorzystywana najczęściej. Z włączonym EIS można kręcić filmy w 60 kl./s, zaś podczas korzystania z 4K HDR, szybkość robienia zdjęć spada do 30 kl./s. Całość zasila bateria o pojemności 1300 mAh.

Cena DJI Osmo Action wynosi 349 dolarów.

źródło: Engadget, fonearena