Disney też chce bawić się wirtualną rzeczywistością, więc w przyszłym miesiącu wypuści swój pierwszy film VR | Tabletowo.pl

Disney też chce bawić się wirtualną rzeczywistością, więc w przyszłym miesiącu wypuści swój pierwszy film VR

Dołącz do dyskusji 0

W roku, w którym Mała Syrenka liczy sobie dwadzieścia dziewięć lat, a Król Lew powoli kończy studia, trudno oczekiwać, żeby Disney ograniczał się tylko do starych, klasycznych animacji. Legendarne studio przygotowało film oparty na wirtualnej rzeczywistości, który planuje pokazać światu już w przyszłym miesiącu.

Chyba nie ma wśród nas nikogo, kto nie zachwycał się w dzieciństwie produkcjami Walt Disney Animation Studios bez względu na nazwę firmy, pod której szyldem powstawały uwielbiane przez wszystkich filmy. Trudno jednak liczyć, że gigant nadal będzie tworzył animacje w klasycznym stylu, choć przyznam szczerze, że film oparty na wirtualnej rzeczywistości… nieco mnie zaskoczył.

Cycles to film, który dotyczy domu, a także tego, co dzieje się w niego wnętrzu i tego, jak jego mieszkańcy czynią go domem – wybaczcie tę zawiłość, ale w języku polskim trudno uchwycić różnicę pomiędzy angielskim house, a home ;). Reżyser Jeff Gipson wypowiada się o nim w następujący sposób:

Każdy dom ma historię wyjątkową dla ludzi, postaci, które tam mieszkają. Chcieliśmy stworzyć historię o tym jednym miejscu i pokazać widzowi, jak toczy się życie wokół niego. Jest to film napędzany emocjami, wyrażający prawdziwe wzloty i upadki, szczęśliwe i smutne chwile życiu.

Spoglądając na zamysł, jaki przyświecał twórcom, trudno dziwić się temu, że postanowili zwrócić się w stronę wirtualnej rzeczywistości. Zresztą samej technologii, Gipson również poświęcił kilka słów:

Wirtualna rzeczywistość to niesamowita technologia. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób zacznie dostrzegać emocjonalną wagę filmów VR, a zwłaszcza w przypadku „Cycles” mamy nadzieję, że poczują emocje, które chcieliśmy przekazać wraz z naszą historią.

Pomijając jednak inne wypowiedzi twórców filmu, warto wspomnieć o tym, że film ujrzy światło dziennej na corocznej konferencji SIGGRAPH organizowanej przez ACM. Wątpię, że ktokolwiek z Was tam będzie, ale myślę, że w swoim czasie powinien on zostać wyświetlony również w pierwszym w Polsce kinie VR. A kto wie, być może niedługo będzie kupować nośniki z takimi produkcjami? ;)

źródło: Engadget
grafika główna: Pexels

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona