Discord, alternatywa dla Slacka, zgromadził 250 milionów użytkowników w 4 lata istnienia | Tabletowo.pl

Discord, alternatywa dla Slacka, zgromadził 250 milionów użytkowników w 4 lata istnienia

Dołącz do dyskusji 0

Discord stał się dla graczy serwisem, bez którego nie wyobrażają sobie wzajemnej komunikacji, ponad podziałami poszczególnych platform. Dzięki uczciwemu podejściu do użytkownika i jasnym zasadom, po czterech latach od startu Discorda, zainstalowało go ponad ćwierć miliarda osób.

250 milionów – taka liczba robi wrażenie. Mniej więcej tyle ludzi gra obecnie w Fortnite. Od momentu powstania w 2015 roku, Discordowi udało się zgromadzić właśnie tak dużą społeczność. Sporo zawdzięcza temu, że od samego początku tworzenia programu, jego działaniu towarzyszyła przyjemna, nieformalna atmosfera. Serwis witał nas zabawnymi tekstami i nie związywał niepotrzebnymi ograniczeniami w wielkości przesyłanych załączników czy liczby osób w czacie. W ten sposób stał się też swego rodzaju konkurencją dla Slacka, który przez długi czas był liderem w komunikacji firmowej. I choć Slack nadal jest najważniejszym narzędziem do wymiany informacji w wielu przedsiębiorstwach, to niektóre z nich zdecydowały się przenieść na Discorda.

Choć jest to więc przede wszystkim platforma dla graczy, którzy swobodnie mogą rozmawiać z innymi o swoich pasjach, to wśród użytkowników Discorda nie brakuje grup przyjaciół albo osób chcących skontaktować się z osobami o podobnych zainteresowaniach czy nauczyć się czegoś nowego.

Discord miał w grudniu 2018 roku 200 mln zarejestrowanych użytkowników, zaś w maju tego samego roku – 130 milionów. To dość szybki wzrost. Poza tym każdego miesiąca z tego komunikatora korzysta ponad 56 milionów użytkowników, wysyłających dziennie średnio 850 milionów wiadomości. Trudno to bezpośrednio porównać ze Slackiem, gdyż ten podaje informacje o aktywnych użytkownikach w nieco inny sposób – wyraża je w liczbie osób kontaktujących się ze sobą w ciągu jednej doby, a aktualnie jest to 10 milionów użytkowników.

Najpopularniejszymi serwerami na Discordzie są te poświęcone grom – Fortnite, SpellBreak, PUBG Mobile, Clash Royale, Minecraft, ZombsRoyale i Rainbow Six. Discord zatrudnia obecnie ponad 165 pracowników.

Wiemy już, na czym Discord będzie zarabiać – komunikator rozpocznie sprzedaż gier. Twórcy przygotowali sporo nowości

źródło: Discord przez Venture Beat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona