Digitimes: Spadek sprzedaży tabletów o 30% | Tabletowo.pl

Digitimes: Spadek sprzedaży tabletów o 30%

Dołącz do dyskusji 0

Firma Digitimes, na co dzień zajmująca się różnego rodzaju analizami rynku technologicznego, opublikowała najnowszy raport, w którym czytamy, że sprzedaż tabletów na początku bieżącego roku spadła aż o 30%.

Według raportu, sprzedawcy na całym świecie udostępnią w pierwszym kwartale 2012 około 15 milionów tabletów, co jest 30,6-procentowym spadkiem względem kwartału poprzedniego. Jednak nie ma co się smucić, ponieważ ci sami analitycy wróżą rynkowi tabletów ogromny rozkwit, gdyż w tym roku sprzedaż tych urządzeń ma wzrosnąć o 77,6% względem 2011.

Statystyki są dość szczegółowe. Szacuje się, że do użytkowników trafi około 11 milionów iPadów 2 oraz iPadów 3. Jeżeli chodzi o Kindle’a Fire, to tutaj sprzedaż sięgnie 1,5 miliona sztuk. Kolejne będą Nook Tablety (300 tys. sztuk). W raporcie Digitimesa przeczytamy też, że Foxconn odpowiedzialny jest za produkcję aż 83% wszystkich tabletów, a tuż za nim wiernie podąża Quanta z wynikiem 9,6%.

Rynek tabletów rozwija się w najlepsze. Zobaczymy, co przyniosą nam zbliżające się targi MWC, od których oczekuje się wielu premier i nowości.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona