Meizu Pro 7 (fot. @ArdCB)

Dzięki DigiCase właściciele kilku flagowych Samsungów będą mogli sprawić sobie dodatkowy ekran na pleckach

Wobec wzajemnego kopiowania się przez poszczególnych producentów, trudno nie zgodzić się z tym, że smartfony takie, jak Meizu Pro 7 są w jakiś sposób innowacyjne. Inną sprawą jest oczywiście to, czy użytkownicy właśnie takiej innowacji potrzebują. Jeżeli tak, to właściciele niektórych urządzeń z linii Samsung Galaxy powinni bacznie obserwować co dzieje się z projektem DigiCase.

Australijski startup zaprojektował bowiem specjalny rodzaj etui, który ma być, przynajmniej w początkowej fazie, dostępny dla poprzedniej generacji koreańskich flagowców – Samsunga Galaxy S8, S8+ i Note 8. Cała jego innowacyjność polega na umieszczeniu na pleckach smartfona dodatkowego ekranu.

Reklama

Początkowo urządzenie ma oferować użytkownikowi korzystanie z drugiego wyświetlacza na trzy sposoby, chociaż producenci już teraz zapewniają, że wraz z aktualizacjami aplikacji służącej do jego obsługi, będą pojawiać się kolejne. Pierwszą z opcji jest wykorzystywanie ekranu do wykonywania selfie przy użyciu aparatu głównego. Dzięki temu, że podstawowe aparaty są bardziej zaawansowane niż te umieszczone z przodu smartfonów, miłośnicy tego typu zdjęć będą mogli uzyskać lepszy efekt. 

Drugą z funkcji ma być Mirror Screen, czyli wyświetlanie tego samego obrazu, co na głównym wyświetlaczu. Według producentów ma to być pomocne chociażby w sytuacji, w której chcemy przeglądać zdjęcia czy filmy na swoim smartfonie razem z drugą osobą. I wtedy, zamiast tkwić w bezruchu głowa przy głowie, możemy wygodnie usadowić się na kanapie i po prostu trzymać telefon tak, aby nie zasłaniać drugiego ekranu.

Dodatkowo producenci przygotowali coś na wzór Always on Display. W trybie bezczynności ekran na etui będzie mógł zatem wyświetlać pojedynczy obraz lub pokaz slajdów, stając się tym samym czymś na wzór elektronicznej ramki na zdjęcia. Nie trzeba się przy tym obawiać o rozładowanie baterii. DigiCase ma być bowiem wyposażony we własny akumulator.

Przyznam szczerze, że choć sam nie jestem użytkownikiem żadnego z modeli, na które przewidziany jest DigiCase, niezbyt wyobrażam sobie korzystanie z niego – za moje nastawienie w dużej mierze odpowiadają zwiększone gabaryty telefonu. Jeśli są jednak wśród Was osoby zainteresowane projektem, to ten ma pojawić się na Kickstarterze już 15 października. Przewidywana cena urządzenia to 80 dolarów, czyli mniej więcej 300 złotych.

*Na grafice wyróżniającej Meizu Pro 7

Źródło: DigiCase, Android Headlines