Diablo Immortal

Diablo Immortal pojawi się wyłącznie na urządzeniach mobilnych – to wzbudza ogrom kontrowersji

Diablo Immortal – kolejna część słynnej serii Blizzarda, zostanie stworzona pod smartfony i tablety z systemem Android lub iOS. Twórcy gry podzielili się tą informacją podczas konwentu BlizzCon 2018, co wywołało burzliwą dyskusję w sieci. Nie zabrakło też bardzo negatywnych komentarzy ze strony sporej części fanów, którzy wyczekiwali gry na PC i konsole.

Oprócz dosyć kontrowersyjnej decyzji Blizzarda, Diablo Immortal nie będzie się specjalnie różniło od poprzednich części. Nadal mamy do czynienia z tym samym modelem rozgrywki – klasycznym RPG akcji, nastawionym na tryb kooperacyjny. Pod względem wizualnym też nie ma rewolucji – oprawa graficzna jest wzorowana na Diablo III.  Z oczywistych względów zmianie ulegnie system sterowania, wykorzystujący ekran dotykowy.

Reklama

Diablo Immortal zaoferuje nam 6 klas postaci:

  • barbarzyńca
  • mnich
  • czarownica
  • krzyżowiec
  • łowca demonów
  • nekromanta

Każda z klas różni się umiejętnościami specjalnymi, wyglądem i sposobem walki. Podczas eksploracji świata natrafimy także na nieznanych z poprzednich części przeciwników.

Użytkownicy Androida już teraz mogą się zarejestrować do przyszłych testów wersji beta oraz przedpremierowo zamówić grę w Google Play. Niebawem taką samą możliwość dostaną użytkownicy iOS. Warto wspomnieć, że Diablo Immortal najprawdopodobniej pojawi się w wersji free-to-play. Premiera jest zaplanowana na przyszły rok.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun gry:

W mojej ocenie gra nie wygląda źle, ale dysproporcja like’ów i dislike’ów pokazuje, jak bardzo niezadowoleni są fani z decyzji Blizzarda. Twórców gry czeka nie lada wyzwanie, aby przekonać graczy do swojego pomysłu. Czy im się uda? Przekonamy się w przyszłym roku.

Źródła: diabloimmortal.com, arstechnica.com, gry-online.pl