Device Assist pomoże rozwiązać problemy dnia codziennego z Androidem | Tabletowo.pl

Device Assist pomoże rozwiązać problemy dnia codziennego z Androidem

Dołącz do dyskusji 0

W Google Play pokazała się nowa aplikacja prosto od Google, która w założeniu ma pomagać rozwiązywać problemy techniczne oraz udzielać drobnych wskazówek pozwalających na zwiększenie efektywności urządzeń z Androidem Lollipop.

Jak deklaruje gigant z Mountain View, asystent będzie aktywnie pomagał zwalczać kłopoty z zasięgiem i innymi łącznościami, GPS czy z życiem baterii. Aplikacja ma również pomagać w odkrywaniu nieznanych wcześniej funkcji urządzenia oraz udostępniać pomoc w czasie rzeczywistym, jakkolwiek to brzmi. Nie zabrakło także możliwości raportowania bezpośrednio do Google. Asystent urządzenia dostępny jest jedynie dla sprzętów działających pod kontrolą czystego Androida 5.0, czyli aktualnie wspieranej linii Nexus, urządzeń z serii Google Play Edition oraz Android One.

 aaa069f3d9bc0572d9c36014656b1ef7

Mam jednak przeczucie, iż problemy z jakimi będzie potrafiła się uporać owa aplikacja są tak marginalnej wagi, że każdy nie będący kompletnym laikiem poradzi sobie z nimi bez niej, za to ci, którym ona by się naprawdę przydała, raczej nigdy jej na oczy nie zobaczą, bo zwyczajnie nie interesują się ekosystemem swoich Androidów.

Chciałem zainstalować aplikację na swoim Nexusie, ale niestety pomimo posiadania najnowszej wersji Androida, jest ona niedostępna dla mojego urządzenia. Swoją drogą jestem ciekaw, czy gdy tak, jak większość dzisiejszych aplikacji, również ta doczekała się funkcji udostępniania zawartości, w końcu dlaczego nie pozwolić użytkownikom na dzielenie się swoimi błędami na Twitterze czy Facebooku? Na pewno byłoby co udostępniać!

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona