Dell znów celuje w niską półkę z nową generacją tabletów Venue 7 i Venue 8

tablet-venue-7-8-coming-soon-1

Pod koniec ubiegłego roku Dell zaprezentował dwa tablety, będące typowymi przedstawicielami niskiej półki cenowej. Mowa oczywiście o Venue 7 i Venue 8. Po równo ośmiu miesiącach od premiery poznajemy ich następców, drugą generację sprzętu o dokładnie tej samej nazwie.

Najistotniejsze zmiany

Pierwsze generacje obu modeli działały dzięki procesorowi Intel Atom – 7-calowy miał na pokładzie Z2560, 8-calowy: Z2580 oraz platformie Android Jelly Bean. W nowych modelach mamy do czynienia z nowszą jednostką centralną i nowszą wersją systemu operacyjnego Android. Mamy tu bowiem przedstawicieli serii Intel Atom Merrifield: Z3460 w Venue 7 i Z3480 w Venue 8 (o czym wielokrotnie wcześniej spekulowano) oraz Androida 4.4 KitKat w obu przypadkach.

Pozostałe parametry

Choć pełna lista danych technicznych nie została ujawniona, warto się przyjrzeć szczegółom, które są już znane.

I tak, Venue 8 oferuje wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, aparat 5 Mpix oraz kamerkę 2 Mpix. Z kolei Venue 7 ma ekran o tej samej rozdziałce, co poprzednik, 1280 x 800 pikseli, 16GB pamięci wewnętrznej, slot kart microSD, aparat 5 Mpix oraz kamerkę 1 Mpix.

Możemy się domyślać, że tak, jak w przypadku poprzedników, także i na pokładzie nowych urządzeń znalazło się miejsce dla modułu GPS i Bluetooth, a także oczywistych komponentów w postaci WiFi, 3.5 mm jacka audio oraz portu microUSB.

Ceny i dostępność

Oba nowe tablety Della trafią do sprzedaży już pierwszego lipca. Venue 7 wyceniony został na 160 dolarów (poprzednik kosztował 150 dolarów), natomiast Venue 8 – 200 dolarów (poprzednik: 180 dolarów). Będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i czerwonej.

tablet-venue-7-8-coming-soon-2

źródło, źródło