Dell znacznie tnie cenę XPS 10 z Windows RT

Jak wiadomo, urządzenia z Windows RT sprzedają się słabo. Wreszcie jednak zaczęto eliminować jedną z poważnych wad, która towarzyszyła tym produktom od samego początku: wysoką cenę. Co prawda Dell nie może sprawić, żeby Microsoft zmienił swoją taktykę dotyczącą budowy samego systemu, jednak może przyciągnąć klientów ceną, która wydawała się zdecydowanie zawyżona. By zanotować wzrost sprzedaży tabletów z Windows RT, Dell postanowił obniżyć ich ceny.

Tablet DellaXPS 10, w podstawowej wersji (bez docka – klawiatury) został początkowo przeceniony z 499 dolarów na 449 dolarów. Jednak najwyraźniej nie dało to zamierzonego efektu i z tego powodu przeprowadzono jeszcze jedną przecenę, która doprowadziła do tego, że tablet pojawił się w sklepach w cenie 299 dolarów. To zaczyna sprawiać, że urządzenie zaczyna być naprawdę atrakcyjne cenowo. Jest to pierwszy tablet z tak niską ceną, który na pokładzie ma system Windows RT. Jednak trzeba pamiętać, że Intel niedawno zapowiadał, że ceny mogą spaść nawet do 200 dolarów za urządzenia z Windows 8. W efekcie może się to przełożyć na tańsze tablety z Windows RT.

Dla przypomnienia, Dell XPS 10 wyposażony jest w 2-rdzeniowy procesor Qualcomm S4 o taktowaniu 1,5 GHz oraz 2 GB pamięci RAM,  32 lub 64 GB pamięci na dane, aparat 5 Mpix, wideokamerkę 2 Mpix oraz baterię 28 Wh, która ma zaoferować ponad 10 godzin pracy.

źródło: tablet-news.com