Dell zapowiada 8-calowy tablet Venue z systemem Windows 8.1 (aktualizacja: więcej szczegółów i wideo) | Tabletowo.pl

Dell zapowiada 8-calowy tablet Venue z systemem Windows 8.1 (aktualizacja: więcej szczegółów i wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Na trwającej konferencji Intel Developer Forum zaprezentowano dotykową hybrydę Asus Transformer Book T100, trzy laptopy pracujące pod kontrolą systemu Chrome OS oraz 8-calowy tablet Dell Venue. Ostatnie z urządzeń nie otrzymało jeszcze oficjalnej nazwy, ale wiemy, że będzie kontynuować tradycję serii Venue, której początek dał smartfon Dell Venue Pro z Windows Phone.

Tablet został stworzony z myślą o klientach biznesowych i indywidualnych. Jego specyfikacja robi wrażenie i obejmuje 8-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości FHD 1080p, procesor Intel Bay Trail nowej generacji, system Windows 8.1, aparat fotograficzny 5 Mpix, kamerę internetową, port microUSB, wyjście HDMI, czytnik kart pamięci oraz gniazdo pozwalające na podłączenie stacji dokującej. Obudowę tabletu pokryto przyjemnym w dotyku, gumopodobnym materiałem mającym zapobiegać wyślizgnięciu się urządzenia z dłoni.

Więcej informacji o 8-calowym tablecie Dell Venue uzyskamy drugiego października. Tymczasem warto poświęcić chwilę układowi Intel Bay Trail nowej generacji, który jest mózgiem urządzenia. Podczas konferencji IDF zapowiedziano, że jest to procesor jest dwukrotnie szybszy od dotychczas stosowanych Atomów, a wbudowany układ graficzny może pochwalić się czterokrotnie większą mocą. Paradoksalnie, skokowi wydajności towarzyszy mniejszy pobór energii. Tablety wyposażone w procesory Intel Bay Trail mogą pracować przez 10 godzin bez przerwy lub trwać w trybie gotowości przez trzy tygodnie. Według Intela, cena najtańszych nie przekroczy dwustu dolarów.

AKTUALIZACJA:

Wiemy, że rynkowej premierze tabletu będą towarzyszyć akcesoria: dedykowany rysik i stacja dokująca z klawiaturą. Ponadto, pojawiły się głosy o niższej rozdzielczości ekranu: 1280 x 800 pikseli i całkowitej wadze 400 gramów. Oto krótka wideoprezentacja:

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona