Dell XPS 12 (9250) – zapowiada się naprawdę ciekawa hybryda z Windowsem

Wielokrotnie spotykam się z osobami, które szukają mobilnego sprzętu z Windowsem i mają dylemat czy wybrać hybrydę czy ultrabooka. Decyzja nie jest prosta, tym bardziej w obliczu coraz ciekawszych premier na rynku elektroniki. Wkrótce będzie jeszcze trudniejsza ze względu na zbliżający się debiut świetnie zapowiadającego się Della XPS 12, hybrydy z odłączaną klawiaturą.

Patrząc na papierowe parametry techniczne trudno nie wywnioskować, że będzie to urządzenie skierowane do wymagających użytkowników. Niech dowodem tego będzie 12,5-calowy wyświetlacz IGZO 4K (będzie dostępny też tańszy model z matrycą 1920 x 1080 pikseli), procesor Intel Core M i dysk SSD o różnych pojemnościach.

Dell-XPS-12-9250-02

Równie ciekawie zapowiada się dostępność akcesoriów w postaci aktywnego rysika Dell Active Pen, jak również dwóch różnych klawiatur – pierwsza będzie podstawowa, smukła (1,3 mm), natomiast druga w postaci zaawansowanej stacji dokującej, z dużymi, podświetlanymi klawiszami, trackpadem i dodatkowymi złączami: HDMI, dwoma USB 3.0 i USB typu C. Obudowa urządzenia ma zostać wykonana ze stopu magnezu, z kolei całość ma ważyć 790 gramów.

Wróćmy jednak jeszcze do samych parametrów, które mają zawierać także aparat 8 Mpix, kamerkę 5 Mpix, Bluetooth 4.1, WiFi, opcjonalnie LTE, slot kart SD, dwa porty Thunderbolt oraz akumulator 30-watowy.

Oficjalnej premiery Della XPS 12 spodziewamy się jeszcze w tym miesiącu. Wtedy też powinniśmy poznać cenę modelu oraz datę dostępności w sprzedaży.

Dell-XPS-12-9250-03

źródło: WindowsCentral, WinFuture