Dell Streak 7 od 2 lutego w sprzedaży

Często bywa tak, że po oficjalnej prezentacji danego urządzenia na jego premierę musimy czekać kilka miesięcy. Wszystko jednak wskazuje na to, że Dell tym razem chce zaskoczyć potencjalnych klientów. Według najnowszych informacji, tablet Streak 7 trafi do amerykańskiej sieci T-Mobile już 2 lutego. Ale nie ma się co dziwić, że tak szybko ma się to stać, gdyż urządzenie pracuje pod kontrolą starszej wersji systemu – Android 2.2, a nie najnowszej (Honeycomb).

Na pewno większość z Was zada sobie teraz pytanie kiedy pojawi się na półkach sklepowych w Europie – tego niestety nie wiadomo. Można spekulować, że najpóźniej trafi do nas, Europejczyków (a kto wie, może i do nas, Polaków) pod koniec lutego lub w marcu. Bo skoro poprzedni tablet Della5-calowy Streak trafił do Polski, to dlaczego Streak 7 miałby się tu nie pojawić – zwłaszcza, że oprócz 4G, obsługuje także 3G? Pozostaje tylko kwestia czasu.

Co oferuje Dell Streak 7? Przede wszystkim 7-calowy ekran pojemnościowy z Gorilla Glass o stosunkowo niskiej rozdzielczości wynoszącej 800 x 480 pikseli oraz dwurdzeniowy procesor bazujący na nVidia Tegra 2 o taktowaniu 1 GHz. Na pokładzie modelu znajdziemy także aparat 5 Mpix, kamerkę 1,3 Mpix, WiFi, Bluetooth, 16GB lub 32GB oraz GPS.

Poniżej jeden z filmików nakręconych podczas CES 2011, przedstawiający Dell Streak 7:

źródło