Dell prezentuje model Venue 8 7000 z RealSense, rozbudowanym rozwiązaniem fotograficznym Intela i grubością 6 mm

Oczy większości technologicznych maniaków były dziś skierowane na firmę Apple i jej nowości w postaci nowej gamy smartfonów i phabletów (iPhone 6 i iPhone 6S – wkrótce news na ich temat), jednak nie tylko gigant z Cupertino miał dziś konferencję. Intel rozpoczął dziś swój coroczny event Intel Developer Forum (IDF), na którym zaprezentował wraz z firmą Dell tablet z RealSense, rozbudowanym rozwiązaniem fotograficznym Intela. Co więcej, urządzenie zyskało miano najcieńszego tabletu świata – jego grubość wynosi ledwie 6 mm.

Dlaczego Dell zaprezentował swoją nowość właśnie podczas tego wydarzenia, a nie na przykład na tegorocznym IFA? Odpowiedź jest prosta: ponieważ sprzęt oparty jest o czterordzeniową jednostkę Intel Atom Moorefield, a ponadto znajdziemy tutaj wiele nowych technologii opracowanych przez tę firmę.

Dell Venue 8 7000, poza procesorem od przedsiębiorstwa zarządzanego przez Briana Karzanicha, będzie posiadać migawkę Intel RealSense, która ma zapewnić użytkownikowi doskonałej jakości zdjęcia, dzięki tworzonej mapie głębi. Ponadto aparat wykorzystuje szereg selektywnych filtrów oraz automatycznie ustala ostrość fotografii. Przechwytując wiele warstw obrazu oraz tworząc wspomnianą mapę głębi, technologia RealSense będzie umożliwiała tworzenie trójwymiarowych zdjęć.

Niestety na temat specyfikacji technicznej, prócz powyższych informacji, wiemy jedynie, że sprzęt będzie oferował 8-calowy ekran, na pokładzie znajdziemy Androida i prawdopodobnie nie będzie slotu na karty pamięci.

Urządzenie ma zadebiutować w sprzedaży jeszcze przed końcem tego roku.  Nie wiadomo, ile będziemy musieli za niego zapłacić oraz na jakie rynki zdecyduje się go wprowadzić producent. Czekamy na kolejne wieści odnośnie Dell Venue 8 7000.