Dell pracuje nad 8- i 10-calowymi tabletami z Windows 8 | Tabletowo.pl

Dell pracuje nad 8- i 10-calowymi tabletami z Windows 8

Dołącz do dyskusji 0

Dell jest jednym z nielicznych producentów, którzy wierzą w sukces systemów Windows 8 i Windows RT. W jego ofercie jest kilka urządzeń pracujących pod kontrolą obu, lecz żadne nie odniosło spektakularnego sukcesu. Nic w tym dziwnego, skoro nawet flagowy tablet Microsoft Surface promujący platformę doczekał się znaczącej obniżki ceny. Mimo to, Dell się nie poddaje i już wkrótce powróci z co najmniej dwoma „dachówkami”.

Dostawcy podzespołów twierdzą, że w drugiej połowie roku Dell wprowadzi na rynek dwa tablety: 8-calowy dedykowany segmentowi biznesowemu oraz 10,6-calowy z zacięciem multimedialnym. Na ich temat wiadomo niewiele ponad to, że będą działały w oparciu o nowoczesne procesory Intel Atom oraz iX (i3, i5 lub i7). Jeśli wierzyć strategii Intela, która wyciekła do sieci niespełna dwa tygodnie temu, jednym z nich będzie układ Intel Merrifield wyprodukowany w technologii 22 nm oraz cechujący zarówno dużą mocą, jak i długim czasem pracy na baterii.

Na pokładzie obu tabletów znajdzie się system operacyjny Windows 8.1. Jego wczesną wersję udostępniono producentom kilka dni temu, natomiast oficjalna premiera rynkowa nastąpi 18 października. Wydaje się, że oprogramowanie przypadło do gustu Dellowi. W swoim niedawnym wystąpieniu jeden z członków zarządu koncernu poruszył temat jego zabezpieczeń i niektórych funkcji. Według niego, system jest doskonale zaprojektowany i ma szansę zostać liderem na rynku biznesowym. Czyżby Dell starał się o stanowisko oficjalnego partnera Microsoftu?

via Tablet-News

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona