Dell Latitude 7320 Detachable wygląda znacznie lepiej niż Surface Pro, a też ma odłączaną klawiaturę

Nowy Dell Latitude 7320 Detachable to sprzęt, który zostawia w tyle urządzenia Surface Pro od Microsoftu. Właśnie tak powinna prezentować się hybryda 2 w 1.

Microsoft robi to dobrze, a Dell – lepiej

Gigant z Redmond praktycznie stworzył na nowo segment urządzeń 2 w 1 z odłączaną klawiaturą i jeszcze jakiś czas temu wielu producentów miało w swojej ofercie tego typu sprzęt. Surface’y Pro zdołały się okopać w swojej niszy i mało która hybryda jest w stanie zagrozić ich pozycji. Wiążą się z tym także i pewne zagrożenia. Ponieważ Microsoft nie musi specjalnie walczyć o klienta, nawet najnowszy Surface Pro 7+ wygląda jak sprzęt sprzed kilku lat. Takiego lenistwa projektowego nie można bez końca tolerować. Klienci w końcu zaczną wybierać ładniejsze urządzenia – takie jak Dell Latitude 7320 Detachable.

Dell oferuje wydajny tablet z podpórką i odłączaną klawiaturą – tak jak Microsoft. Wspomniany model jest przeznaczony dla użytkowników biznesowych – zupełnie jak Surface Pro 7+. Także wyposażono go w najnowsze procesory Intela 11. generacji. Ekran dotykowy o przekątnej 13 cali i proporcjach 3:2 da się obsługiwać aktywnym rysikiem. Przypomina on trochę Surface Pena z Surface Pro X.

Obudowa Latitude 7320 Detachable prezentuje się jednak o niebo lepiej niż jakiegokolwiek tabletu Microsoftu z procesorem Intel Core. Ramki ekranu nie są tak grube, więc całość sprawia wrażenie nowoczesnego sprzętu. Pod względem portów Dell także nie zawodzi. Mamy do dyspozycji dwa gniazda USB-C z Thunderbolt 4 – coś, czego Surface’om Pro zawsze brakowało.

Groźna alternatywa biznesowa

Fakt, że Dell Latitude 7320 Detachable nie jest dostępny w sprzedaży dla klientów prywatnych, trochę ratuje Microsoft. Z pewnością znalazłoby się na niego wielu chętnych. Najtańsza opcja, z procesorem Intel Core i3, 4 GB RAM i dyskiem 128 GB kosztuje 1549 dolarów. Dostępne są też wersje z procesorami Core i5, Core i7, z większą ilością pamięci RAM (do 16 GB) i pojemniejszymi dyskami SSD (do 1 TB).

Oczywiście każdy z tabletów działa na systemie Windows 10, a ponadto dysponuje modułami Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, opcjonalnym slotem na kartę SIM oraz baterią 40 Wh. Klawiaturę z rysikiem należy dokupić osobno – ale taki zabieg zwykle stosowany jest także w Microsofcie.

Ponieważ dystrybucja Latitude 7320 Detachable jest ograniczona, można ten sprzęt analizować głównie w formie ciekawostki branżowej. Stanowi jednak silny argument przeciwko skostniałemu stylowi Microsoftu, któremu kolejnego klona Surface Pro sprzed kilku lat wybaczyć już nie będzie można. Konkurencja pokazała, że da się lepiej. Ładniej.