Dell Latitude 12 Rugged to jedno z najbardziej wytrzymałych urządzeń mobilnych

Jasny ekran 11,6", wytrzymała obudowa, Windows 8.1 oraz Intel Core M

Na rynku znajdziemy kilkanaście urządzeń mobilnych, które zostały stworzone po to, aby działać nawet w najtrudniejszych warunkach. Właśnie wzmocniony tablet zaprezentował Dell. Nowy model Latitude 12 Rugged jest odporny na złe warunki atmosferyczne i upadki z wysokości. Jak z kolei prezentuje się jego specyfikacja?

Dellowi Latitude 12 Rugged niestraszne są temperatury pomiędzy – 29 ℃, a 63 ℃. W dodatku wytrzymuje upadek z wysokości większej niż 1,2 metra, poza tym jest odporny na wodę, kurz, piasek i błoto. Amerykanie przyznali, że stworzyli ten tablet z myślą o armii, pogotowiu ratowniczym, branży budowlanej oraz podróżnikach.

Ekran ma przekątną 11,6 cala, rozdzielczość 1366 na 768 pikseli, ale co najważniejsze charakteryzuje się bardzo wysoką jasnością maksymalna, co bywa nieocenione w takim sprzęcie. Sprawną pracę i niski pobór energii zapewnia Intel Core M, wykonany w procesie technologicznym 14 nanometrów. Całością zarządza Windows 8.1, a na nasze pliki mamy 512 GB SSD. Natomiast bateria, zdaniem Della, wystarczy do 12 godzin pracy.

Nowy Latitude oferuje łączność WiFi 802.11ac, dedykowany moduł GPS, a opcjonalnie można go doposażyć w 3G. Za bezpieczeństwo odpowiada Dell Data Protection, nie zabrakło także Intel vPro i TPM1.2, przeznaczonych dla klientów biznesowych.

Istnieje możliwość dokupienia do tabletu dedykowanej klawiatury lub docka.

Na razie Dell nie ujawnił jeszcze oficjalnej ceny urządzenia. Chociaż należy spodziewać się kwoty przekraczającej 3000 dolarów. Cóż, nie jest to urządzenie dla każdego. Bezpośredni rywale z Windowsem są równie drodzy, ale zawsze można postawić na coś tańszego, a równie wytrzymałego, np. Samsunga Galaxy Tab Active.

źródło: Dell przez Engadget