Dell na IFA 2018: odświeżone laptopy Inspiron i XPS 13 oraz Chromebook | Tabletowo.pl

Dell na IFA 2018: odświeżone laptopy Inspiron i XPS 13 oraz Chromebook

Dołącz do dyskusji 0

Międzynarodowe targi elektroniki w Berlinie jeszcze oficjalnie się nie rozpoczęły, a przeróżni producenci już pokazują swoje nowe urządzenia. Zrobił tak na przykład Dell, który ogłosił odświeżone modele z linii laptopów Inspiron, XPS i Vostro, a także zaprezentował pierwszego Chromebooka konstrukcyjnie opartego na serii Inspiron.

Inspiron 7000 2 w 1

Inspiron 15 7000, model 7586 Touch, o wdzięcznej nazwie kodowej Rogue One 15

Nowa rodzina Inspironów to laptopy z obudową ze szczotkowanego aluminium, o trzech przekątnych ekranu: 13 cali, 15 cali i 17 cali. W środku pracują procesory Intel Core 8. generacji z serii U. Niektóre wersje mają ekrany 4K UHD.

Wszystkie trzy odmiany mają ukryte otwory wentylacyjne, co przekłada się na lepszy wygląd – dziury w obudowie zwykle szpecą laptopy. Wersje 13- i 15-calowa mają wąskie ramki wokół ekranu (a dokładniej: z trzech stron) i malutką kamerę o przekątnej 2,7 mm, która według firmy będzie dobrze sobie radzić w warunkach słabego oświetlenia.

Zarówno wersje 15- jak i 17-calowa dysponują kartą graficzną NVIDIA GeFOrce MX150 oraz zaoferują opcjonalną pamięć Intel Optane, która dodatkowo zwiększy wydajność dysków twardych.

Inspiron 5000 2 w 1

Dell Inspiron 15 5000

Inspirony z serii 5000 będą współdzielić wiele funkcji z serii 7000, w tym ukryte ujścia powietrza z wentylatorów i wąskie ramki. Również tutaj znajdziemy procesory Intela 8. generacji, jak też opcjonalne wyposażenie w grafikę NVIDIA GeForce MX130.

Mimo stosunkowo cienkiej obudowy, zdołano wyposażyć laptopy w port USB typu C, dwa porty USB 3.1, port HDMI oraz USB 2.0. W niektórych regionach będzie można kupić wersje z Windowsem 10 S zamiast pełnego Win 10.

Pierwszy Chromebook Dell Inspiron

Dell już od lat interesuje się systemem Chrome OS, bo Chromebooki widziane są w ofercie tego producenta od dawna. Tuż przed targami IFA, ten zdecydował się jednak pokazać kolejny sprzęt tego typu – Chromebooka Dell Inspiron z ekranem IPS o przekątnej 14 cali i pracującym w rozdzielczości Full HD. Całkiem nieźle prezentuje się on w otoczeniu wąskich ramek.

Obudowa laptopa wykonana jest z aluminium, zaś środku znajduje się procesor Intel Core 8. generacji – i3-8130U. Wbudowana pamięć urządzenia to 128 GB, zmagazynowana w postaci kości eMMC. Sprzęt ma port USB typu C, podświetlaną klawiaturę i sprzedawany będzie z rysikiem.

XPS 13

Nowa odsłona XPS-a przede wszystkim zwraca na siebie uwagę swoim wyglądem. Dell twierdzi, że XPS 13 jest najmniejszym 13-calowym laptopem 2 w 1 na świecie. I coś w tym musi być, skoro sprzęt wygląda rzeczywiście świetnie ze swoimi zminimalizowanymi ramkami i dotykowym wyświetlaczem UltraSharp QHD+ Infinity Edge.

Laptop wyposażono w tryb dynamicznego zasilania. Cokolwiek to znaczy, według producenta zapewnia nieprawdopodobnie dobre przebiegi na baterii – nawet do 15 godzin pracy. Ciekawe, jak będzie się to sprawdzać w codziennym użytkowaniu.

Dell Vostro 15 5000

Są też nowe laptopy, które przydadzą się do pracy biurowej. Linia Vostro poszerza się więc o urządzenia Vostro 14 i 15 5000. W środku znajdą się procesory Intel Core 8. generacji, zaś można wspomnieć też o zastosowaniu USB typu C, przez który nie tylko podłączymy sprzęt do zasilania, ale także do zewnętrznych monitorów.

Laptopy Vostro oferują także sprzętowy moduł TPM 2.0, który zapewnia ochronę danych na poziomie komercyjnym oraz wyposażone są w pamięć masową dla kluczy szyfrujących informacje.

Jak widać, IFA obfituje w nowości, a to tylko jeden producent. Wciąż napływają do nas kolejne ogłoszenia od innych producentów, więc bądźcie czujni, jeśli chcecie być na bieżąco!

źródło: Tech2

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona