Dell Vostro 7580, fot: Krzysztof Swoboda (Tabletowo.pl)

Dell obiecuje integrację iPhone’ów ze swoimi laptopami – jest na co czekać

Komunikacja multiplatformowa to przyszłość. Dell zdaje sobie z tego sprawę już od pewnego czasu, efektem czego bez trudu można sparować smartfon działający na Androidzie z laptopami, gdzie producent zamieszcza swoje oprogramowanie na Windowsa 10. Co ważne, idą zmiany. A jedną z kluczowych innowacji będzie otwarcie się na ekosystem od Apple.

Lubiany producent laptopów poinformował, że ukończył prace nad oprogramowaniem, które pozwoli posiadaczom iPhone’ów na wyświetlanie „odbicia lustrzanego” ekranów ich telefonów na komputerach Dell. Użytkownicy Androida mają dostęp do tego rozwiązania już od pewnego czasu. Sam ochoczo korzystam z tego narzędzia i muszę przyznać, że jest to aplikacja na wskroś użyteczna. Z tego względu, nie jestem zdziwiony tym, że producent przejawiał zainteresowanie dodaniem tej funkcji dla ekosystemu Apple.

Jak co roku o tej porze: nowy laptop Dell XPS 13. Większy ekran i lepsze podzespoły

Po zainstalowaniu rzeczonego softu, użytkownicy będą mogli uzyskać m.in. dynamiczny podgląd zdjęć i filmów. Brzmi to bardzo obiecująco. Wiemy, że producent chce oficjalnie wpuścić narzędzie na rynek już na przestrzeni najbliższych miesięcy. Na ten moment wiadomo, że oprogramowanie będzie kompatybilne z laptopami z serii XPS, Inspiron, VOstro oraz Alienware. Po drugiej stronie, konieczna będzie aplikacja na nasz iTelefon, którą będzie trzeba pobrać z AppStore.

Dell Vostro 7580 – czego można oczekiwać od tego biznesowego laptopa? (recenzja)

Dell już wcześniej robił przymiarki do zwiększenia kompatybilności ze smartfonami, zarówno tymi, które pracują na Androidzie, jak i tymi, które napędza ekosystem od Apple. Część z Was zapewne kojarzy aplikację Dell Mobile Connect. Za jej pośrednictwem możemy odbierać połączenia czy prowadzić korespondencję SMS-ową z wykorzystaniem naszego laptopa. Wydaje się, że producent dobrze zdiagnozował potrzebę, jednak z oceną końcową trochę się jeszcze wstrzymam.

Trzeba będzie zobaczyć, czy wszystko działa tak, jak działać powinno.

źródło: Bloomberg