Mało ci boksu? Sportowy serwis streamingowy DAZN wchodzi do Polski

Jeśli jesteśmy prawdziwymi zapaleńcami, jeśli chodzi o transmisje z meczów sportów walki, to powinniśmy kojarzyć DAZN. Jeśli nie, to serwis zrobi wszystko, żebyśmy kojarzyli, bo właśnie zapowiedziano jego oficjalny start w Polsce.

Reklama

Wśród 200 krajów, które dołączyły do grona oficjalnie obsługiwanych przez DAZN, jest także Polska. Dzięki temu fani boksu będą mogli zobaczyć największe mecze pięściarskie następnych miesięcy. Pierwszym wydarzeniem dostępnym globalnie w serwisie będzie walka Canelo Alvareza, która odbędzie się w sobotę 2 maja podczas meksykańskiego święta Cinco de Mayo.

Reklama

W początkowej fazie rozwoju międzynarodowego, DAZN zamierza skoncentrować się właśnie na boksie. Tak jest najłatwiej, ze względu na wykupione prawa do wielu najlepszych firm promujących boks na świecie, w tym Golden Boy Promotions, Matchroom Boxing USA oraz GGG Promotions. W konsekwencji z łatwością będzie można śledzić karierę wielkich nazwisk tej dyscypliny sportowej, w tym Alvareza czy Golovkina.

Ponadto DAZN ma zadbać – poza transmisjami meczów na żywo – o produkcje oryginalne, dostępne przez cały rok. Wśród nich znajdą się „40 DAYS”, „The Making Of”, „ONE NIGHT” oraz archiwalne nagrania walk i zapisy programów na temat sportowców.

„Już tej wiosny większość rynków zyska dostęp do platformy DAZN i jej niezrównanej oferty walk bokserskich. Na naszej liście zawodników klasy mistrzowskiej znajdują są najbardziej popularni sportowcy świata. Planujemy z nimi wieloletnią współpracę i idącą za tym organizacje spektakularnych międzynarodowych wydarzeń”
– John Skipper, Prezes Zarządu Grupy DAZN

Transmisje z meczów będzie można oglądać na całym spektrum urządzeń – od smartfonów, przez tablety po telewizory. Aplikacja będzie dostępna zarówno na te sprzęty, jak i na komputery PC, przystawki Smart TV i konsole do gier.

Nie znamy jeszcze cen dostępu do usługi – powinny zostać opublikowane w ciągu kilku tygodni. Osoby, którym śpieszno do oficjalnego ogłoszenia oferty, mogą zarejestrować się w programie DAZN beta. Tu znajdziecie link do rejestracji.

źródło: informacja prasowa