zapowiedź premiery Redmi 8
Zapowiedź premiery Redmi 8 (źródło: @RedmiIndia)

Znamy datę premiery Redmi 8. To już za kilka dni

Od tygodnia informacje na temat Redmi 8 płyną bardzo szerokim strumieniem, więc spodziewaliśmy się, że zadebiutuje on już wkrótce. Dziś indyjski oddział marki zdradził, kiedy zaprezentuje ten model. Zrobi to za dosłownie kilka dni.

Redmi 8 – premiera

Oficjalna premiera tego modelu była kwestią czasu, bowiem już przy okazji prezentacji Redmi 8A w Indiach lokalny oddział producenta zapowiedział, że wkrótce w tym kraju zadebiutuje Redmi 8. Wydawało się niemal pewne, iż stanie się to w październiku i faktycznie tak będzie.

Reklama

Indyjski oddział Redmi poinformował dzisiaj, że 9 października 2019 roku zaprezentuje nowy smartfon. Co prawda nie zdradził, jaki dokładnie będzie to model, ale możemy mieć niemal 100% pewność, że mowa tu właśnie o Redmi 8. Jednoznacznie wskazuje na to ósemka na przygotowanej przez producenta grafice.

Redmi 8 – specyfikacja

Na widocznym na samej górze plakacie Redmi zwraca uwagę przede wszystkim na dwa elementy nadchodzącej nowości: baterię (błyskawica) i aparat (dwa obiektywy w ósemce). Z dotychczasowych doniesień wiemy, że Redmi 8 zostanie wyposażony w akumulator o pojemności aż 5000 mAh (vs 4000 mAh w Redmi 7) i podwójny aparat 12 Mpix + 2 Mpix (konfiguracja podobna jak w poprzedniku).

Pod względem procesora, Redmi 8 będzie jednak krokiem wstecz względem Redmi 7, ponieważ nadchodzący model ma napędzać ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 12 nm) Qualcomm Snapdragon 439 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 505. Zeszłoroczny przedstawiciel tej serii ma natomiast na pokładzie ośmiordzeniowego (8x Kryo 250; 14 nm) Snapdragona 632 1,8 GHz z grafiką Adreno 506.

Jeśli chodzi o pozostałą specyfikację, Redmi 8 zaoferuje także 6,22-calowy ekran o proporcjach 19:9 i rozdzielczości HD+ 1520×720 pikseli z wycięciem w kształcie kropli wody w górnej części, aparat 8 Mpix na przodzie, pojemnościowy czytnik linii papilarnych na panelu tylnym, Dual SIM, port USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Smartfon ma być dostępny w konfiguracjach z 2 GB, 3 GB i 4 GB RAM oraz 16 GB, 32 GB i 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 512 GB.

Źródło: @RedmiIndia