Huawei logo

Znamy datę premiery smartfona, który do Europy trafi jako Huawei Mate 30 Lite

Spora część smartfonów Huawei sprzedawana jest na różnych rynkach pod różnymi nazwami (nierzadko nawet zasilają one portfolio Honora). Podobnie będzie w przypadku modelu Nova 5i Pro, który w niedalekiej przyszłości trafi do Europy jako Mate 30 Lite. Zanim to się jednak stanie, musi najpierw oficjalnie zadebiutować. Wiemy już, kiedy urządzenie to zostanie zaprezentowane.

Premiera Huawei Nova 5i Pro

O modelu tym mówi się już od niemal miesiąca, więc było pewne, że Huawei niedługo go zaprezentuje. Przez ostatnie tygodnie czekaliśmy, aż producent zdradzi, kiedy to zrobi i właśnie dowiedzieliśmy się, że Nova 5i Pro zadebiutuje za kilka dni, a dokładniej w najbliższy piątek, 26 lipca 2019 roku.

Reklama

Huawei jednocześnie opublikował film-teaser, zapowiadający nadchodzącą nowość. Zdradza on nie tylko design smartfona, ale także kilka kluczowych informacji na temat jego specyfikacji.

Specyfikacja Huawei Nova 5i Pro

Na załączonym powyżej filmie widać, że Huawei Nova 5i Pro wyposażono w wyświetlacz z otworem w lewym górnym rogu, poczwórny aparat na panelu tylnym z głównym sensorem o rozdzielczości 48 Mpix (który umieszczono na kwadratowej wyspie), ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 810, port USB-C oraz 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Nieco wcześniej dowiedzieliśmy się natomiast, że Huawei Nova 5i Pro ma mieć 6,26-calowy ekran o proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli, pojedynczy aparat 32 Mpix na przodzie oraz akumulator o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania 20 W.

Huawei Nova 5i Pro będzie dostępny w trzech konfiguracjach: 6 GB/128 GB, 8 GB/128 GB i 8 GB/256 GB. Jeśli zaś chodzi o aparat na tyle, to – oprócz głównego sensora o rozdzielczości 48 Mpix – zaoferuje też szerokokątny obiektyw 8 Mpix i jeszcze dwa po 2 Mpix każdy (jeden zapewne do zbierania danych o głębi ostrości, z kolei drugi do zdjęć macro).

Huawei Nova 5i Pro zaoferuje także pojemnościowy czytnik linii papilarnych (na panelu tylnym). Smartfon będzie pracował pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z interfejsem EMUI. Całość ma mieć wymiary wymiary 156,1×73,9×8,3 mm i ważyć 178 gramów.

Jak wspomniałem, oczekuje się, że Huawei Nova 5i Pro trafi do Europy jako Huawei Mate 30 Lite. Jeszcze nie wiemy, kiedy smartfon zadebiutuje na Starym Kontynencie, ale można się spodziewać, że zrobi to jeszcze przed oficjalną premierą Mate 30 i Mate 30 Pro (której spodziewamy się dopiero w okolicach października).

Źródło: IndiaShopps, MySmartPrice