Unia Europejska ma problem z nazwą „Dash Charge” od OnePlusa, więc producent zmieni ją na „Warp Charge”

Jeśli jesteśmy spostrzegawczymi fanami marki OnePlus, to mogliśmy zauważyć, że ostatnio firma celowo unikała używania określenia „Dash-Charge” w stosunku do technologii szybkiego ładowania używanej w swoich smartfonach. Ponadto nazwa ta zniknęła z dodatkowych akcesoriów, w tym kabli, które są teraz tylko „przewodami szybkiego ładowania”, podczas gdy wcześniej tytułowano je: „przewodami Dash-Charge”. Co się stało?

Reklama

OnePlus nie zrezygnuje z technologii szybkiego ładowania, jak to w pierwszym momencie mogłoby się wydawać. Firma ma po prostu problem z używaniem nazwy „Dash Charge” na terenie Unii Europejskiej. Jest zbyt podobna do zarejestrowanych wcześniej znaków towarowych „The Dash Pro” i „Dash Replenishment”, których właścicielem jest Amazon.

Wobec powyższego, OnePlus nie ma prawa posługiwać się nazwą „Dash Charge”, więc nazwa tej technologii, przynajmniej na terenie Europy, ulegnie zmianie. Od teraz będzie to „Warp Charge”.

Reklama

OnePlus złożył wniosek o przyznanie praw do nowej nazwy, która będzie odnosiła się do „kabli do transmisji danych, zasilaczy, ładowarek do telefonów komórkowych, adapterów elektrycznych, baterii, ładowarek do akumulatorów i ładowarek bezprzewodowych.

Producent przedstawił dokumenty w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej trzy dni temu – 13 lipca. Jeśli więc wszystko zgodnie z planem, już niebawem czeka nas zmiana nazwy technologii szybkiego ładowania od OnePlusa.

Kapitan Pickard byłby z niej dumny.

źródło: Tech2