Polacy są bardzo "przedsiębiorczy", przez co HBO GO musiało zmienić regulamin 18

Polacy są bardzo „przedsiębiorczy”, przez co HBO GO musiało zmienić regulamin

Jak przedłużyć darmowy okres próbny HBO GO? Wystarczy, że kilka osób znalazło na to sposób, wykorzystując luki w regulaminie świadczenia usługi. Metody na oszukanie systemu (co ciekawe – przy jednoczesnym nie łamaniu polityki serwisu) rozpowszechniły się wśród polskich internautów tak szybko, że HBO GO musiało wprowadzić zmiany w regulaminie. 

Od 20 maja zmieniają się zasady korzystania z HBO GO. Chodzi przede wszystkim o to, żeby zamknąć drogę do kombinowania z okresem próbnym korzystania z serwisu. W gruncie rzeczy – można było to przewidzieć. Przecież wszem i wobec wiadomo, że zwykle nie lubimy płacić za dostęp do filmów i seriali, choć oglądać i słuchać byśmy chcieli. Stąd w sieci pełno poradników, jak nie wydać na subskrypcję Netflixa, Spotify czy HBO GO kilku złotych.

Kiedy dostęp do kultury zdobywa się w sposób niekulturalny

Niektórzy zdecydowali się skorzystać ze sprytnego sposobu, by przedłużać darmowy okres próbny przy pomocy nowych kont przypisanych do wirtualnych kart płatniczych. Można je tworzyć na przykład z poziomu aplikacji Revoluta. Na serwisach aukcyjnych można dostać takie konta za kilka złociszy, a to przecież o wiele mniej niż prawie 30 złotych w wypadku takiego HBO GO.

Zmiany w regulaminie mają na celu ukrócenie tego procederu. Przedstawiciele HBO GO nie zamierzają się cackać z kombinatorami. W jednym z punktów warunków korzystania z serwisu czytamy:

„Użytkownik jest uprawniony do skorzystania z jednego Okresu próbnego w okresie kolejnych 12 miesięcy. Weryfikacja Użytkownika w celu zapobieżenia nadużyciom Okresu próbnego może nastąpić na podstawie danych podanych przez Użytkownika, w tym m.in. na podstawie przypisanego do konta adresu e-mailowego, metody płatności lub numeru identyfikacyjnego urządzenia. W przypadku podejrzenia nadużycia Okresu próbnego HBO może zastosować natychmiastowe środki w celu uniemożliwienia dalszego nadużycia, włączając w to wypowiedzenie Umowy.”

Powinno to nieco zmniejszyć szarą strefę korzystających z usług serwisu „po kosztach”, choć osoby, które szukają sposobu na to, by nie zapłacić za miesięczny dostęp do HBO GO w subskrypcji wartej kilku piw, i tak go znajdą.

Polacy są bardzo "przedsiębiorczy", przez co HBO GO musiało zmienić regulamin 19

Usługa HBO GO w wersji nie powiązanej z żadnym operatorem jest zbyt młoda, żeby określać zakres procederu przedłużania okresu próbnego w nieskończoność. W Netflixie jednak, który od ponad dwóch lat oficjalnie działa w Polsce, nawet co dziesiąty długotrwały użytkownik konta Premium (czyli będący już poza okresem próbnym) nie płaci za nie. To dopiero zaradność!

 

źródło: gazeta.pl