Darmowe gry na deszczowy weekend – każdy znajdzie coś dla siebie

Pogoda za oknem w niczym nie przypomina tej, która zazwyczaj kojarzy nam się z końcówką maja, dlatego wszelkie aktywności, zwłaszcza te pachnące grillowaną karkówką, trzeba odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość. W takich okolicznościach dobrym pomysłem, zwłaszcza dla miłośników gier komputerowych, jest nadrobienie zaległości w cyfrowej rozrywce. Z pomocą przychodzi Steam, udostępniając na weekend siedem darmowych gier o zróżnicowanej tematyce.

Do dyspozycji graczy zostały oddane 3 dni darmowej rozgrywki w następujące pozycje:

Reklama

Do darmowego ogrania udostępniono bardzo zróżnicowane pozycje, dlatego każdy gracz PC powinien znaleźć coś dla siebie. Grim Dawn to RPG osadzona w postapokaliptycznych klimatach, gdzie ludzkość zmuszona jest do ciężkiej walki o przeżycie. Wysoko ocenioną grę po darmowym okresie można nabyć w promocji za kwotę 29,99 zł. Dead by Daylight to z kolei wieloosobowa rozgrywka w nietypowej konwencji 4 na 1, w której to jeden gracz wciela się w rolę szalonego mordercy, zadaniem pozostałej czwórki jest po prostu ujść z życiem. Po darmowym okresie grę można nabyć w cenie 35,99 zł.

Don’t Starve Together to samodzielny dodatek do gry Don’t Starve. Walce o przetrwanie towarzyszy tu specyficzny, rysunkowy klimat gry. Pozostawienie tej bardzo ciepło przyjętej gry na stałe w bibliotece Steam będzie kosztowało graczy 21,59 zł. Za jedyne 8,99 zł na wirtualnej półce gracza pozostanie znakomita gra akcji Left 4 Dead 2. Graczowi przyjdzie się w niej bronić przed postaciami powszechnie występującymi w horrorach mając do dyspozycji wszystko to, co znajdzie po drodze. Assetto Corsa to z kolei znany wszystkim miłośnikom wyścigów samochodowych symulator, w którym poza imponującą grafiką do dyspozycji gracza oddano wiele realistycznie odwzorowanych torów wyścigowych, po których można się ścigać w równie pieczołowicie opracowanych licencjonowanych pojazdach. Gra od włoskiego studia Kunos Simulazioni pozostanie do dyspozycji gracza za 35,99 zł.

W grze Endless Space 2 gracz przeniesie się w przyszłość, gdzie pokieruje losami cywilizacji podbijającej międzygwiezdną przestrzeń. Osadzona w klimacie science fiction strategia turowa dostępna jest w kilku wersjach, ceny zaczynają się od 48,61 zł. Black Dessert Online to z kolei typowa pozycja z gatunku MMORPG. Pozycja cieszy się raczej przeciętną opinią, co niektórych zachęci do osobistej weryfikacji produkcji Pearl Abyss.

 

Mam nadzieję, że 72 godziny darmowego testowania wybranych pozycji przynajmniej niektórym wynagrodzi wymuszoną zmianę planów. Sekcja komentarzy czeka na Wasze wrażenia.

Źródło: Łowcy Gier