WhatsApp (fot. Pixabay)

Dark mode wkrótce będzie dostępny w WhatsAppie – nie mogę się doczekać!

Osobiście z WhatsAppa korzystam codziennie – tak samo, jak i miliony innych użytkowników. Aplikacja stale jest rozwijana, ale wciąż brakuje w niej kilku użytecznych funkcji. Na szczęście jedna z najbardziej wyczekiwanych, Dark Mode, wkrótce zostanie dodana. Nie tylko jednak ona, ponieważ deweloper szykuje jeszcze jedną, równie przydatną i wygodną w użytkowaniu.

Szczerze dziwi mnie, że Dark Mode nie jest standardem w każdej aplikacji na Androida i iOS. Opcja ta szczególnie użyteczna jest w smartfonach z ekranami (AM)OLED, ponieważ czarne piksele to wyłączone piksele – to chroni nie tylko przed wypaleniem wyświetlacza, ale także wydłuża czas pracy na baterii. W urządzeniach z panelami LCD Dark Mode również jednak może się przydać – najbardziej chyba w nocy, gdyż wtedy program nie bije tak po oczach.

Aż dziw, że pomimo ogromnej popularności, WhatsApp nie oferuje Dark Mode. Celowo używam tutaj tego określenia, ponieważ na razie nie wiadomo, czy będzie to „Tryb nocny”, czy „Tryb ciemny”. Różnica jest o tyle istotna, że twórcy mogą zdecydować się nie na prawdziwą czerń, a tylko jej odcienie – tak było na przykład w przypadku Wiadomości na Androida (co jest zupełnie niezrozumiałym posunięciem).

Jak wspomniałem na wstępie, Dark Mode to nie jedyna nowość, jaką szykuje WhatsApp. Kolejną jest funkcja „Swipe to reply”, ułatwiająca odpowiadanie na odebrane wiadomości. Dzięki niej wystarczy tylko przesunąć palcem po danej wiadomości i automatycznie pojawi się okienko odpowiedzi – zasadę działania tej opcji widać na poniższym gifie.

WhatsApp – funkcja Swipe to reply (fot. WABetaInfo)

Jak zawsze w przypadku nowych funkcji, tak i tym razem nie wiadomo, kiedy opisane powyżej zostaną udostępnione użytkownikom. Nie pozostaje nic, jak tylko cierpliwie czekać – oby twórcy nie ociągali się zbyt długo, ponieważ Dark Mode jest akurat szczególnie przydatny i wiele osób z pewnością go włączy, kiedy tylko dostanie taką możliwość.

Źródło: @WABetaInfo, xda-developers