Xiaomi będzie na targach Mobile World Congress w Barcelonie, ale czy zaprezentuje Mi 7?

To, że najnowszy smartfon Samsunga zostanie zaprezentowany tuż przed albo podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie, jest już niemal pewne. Ciekawe jest to, jak na premierę najważniejszego telefonu koreańskiego giganta zareagują inni producenci. Xiaomi na przykład, potwierdziło swoją obecność na targach, co dla niektórych jest świadectwem tego, że pod koniec lutego zobaczymy nowego Mi 7. Nie byłbym tego taki pewien.

Zagraniczne serwisy są w tej sprawie dość dogmatyczne. To prawda, że prezes Xiaomi, Lei Jun, potwierdził swoją obecność na targach MWC w Barcelonie. Gdyby zebrać do kupy wszystkie wypowiedzi tego człowieka na temat nowego flagowca firmy, Mi 7, to:

  • smartfon ma być wyposażony w procesor Snapdragon 845 (tak jak Samsung Galaxy S9),
  • urządzenie miałoby zostać zaprezentowane „na wiosnę”, co może odpowiadać terminowi MWC (26 luty – 1 marzec),
  • Xiaomi ma postawić na sztuczną inteligencję, która ma pomóc w uzyskiwaniu świetnych zdjęć z podwójnego aparatu,
  • flagowiec ma być wyposażony w funkcję bezprzewodowego ładowania,
  • razem z nim zostanie zaprezentowana jego większa wersja – Xiaomi Mi 7 Plus.

Nie wątpię, że Lei Jun, jako prezes firmy, wie co mówi. Na pewno jednak nie mówi wszystkiego, co wie. I choć wielu zapewne chciałoby zobaczyć wielki pojedynek Samsunga z Xiaomi podczas targów MWC, może się okazać, że Koreańczycy zaprezentują swojego flagowca, a Chińczycy… nie.

Plotki nakręcane przez fanów marki potrafią wprowadzić sporo zamieszania. Ważne jest, by z gąszczu niepotwierdzonych informacji wyłowić to, co jest prawdziwe i zasługuje na nasze zaufanie. A co wiemy na pewno?

Wiemy, że Xiaomi będzie obecne na targach Mobile World Congress w Barcelonie i że zajmie stanowisko 6B30 w pawilonie nr 6.

Na razie tyle.

Niektórym wystarczy to, by ogłosić, że Mi 7 będzie miał premierę podczas MWC. Jeśli tak się stanie, to świetnie – wtedy moglibyśmy liczyć na niezły spektakl. „Wejście w paradę” Samsungowi i innym producentom chcącym zaprezentować swoje smartfony z najwyższej półki, byłoby naprawdę interesującym wydarzeniem z punktu widzenia postronnego obserwatora. Moim zdaniem nie ma na to szans.

Zobaczymy, jak potoczą się wypadki. Jeśli Mi 7 ma pojawić się w Barcelonie, Xiaomi na pewno nie omieszka wszystkich o tym poinformować. Jednak bardziej prawdopodobnym terminem premiery tego urządzenia jest kwiecień.

 

źródło: MWC przez gizchina
grafika tytułowa: wizja artystyczna Xiaomi Mi 7