HMD zabiera się za czytniki linii papilarnych zintegrowane z ekranem. Technologia ta może trafić do Nokii 9 | Tabletowo.pl

HMD zabiera się za czytniki linii papilarnych zintegrowane z ekranem. Technologia ta może trafić do Nokii 9

Dołącz do dyskusji 0

Na Nokię 9 czekamy już trochę czasu. Informacje o tym smartfonie raz pojawiają się, innym razem znikają… Trudno w tym wszystkim się połapać. Najważniejsze, żeby HMD Global, odpowiedzialne za rozwój smartfonów marki Nokia, samo się w tym nie pogubiło. Jeśli wierzyć doniesieniom Rolanda Quandta, Nokia 9 może okazać się naprawdę nowoczesną konstrukcją.

Jeśli Nokia 9 dostanie ekran z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, nie będzie ani pierwszym, ani ostatnim smartfonem z taką funkcjonalnością. Na pewno jednak zdoła zwrócić na siebie uwagę, bo do tej pory tylko chińskie firmy były w stanie zaproponować takie rozwiązanie w swoich flagowych urządzeniach.

O tym, że HMD Global majstruje przy ekranach ze zintegrowanym skanerem odcisków palców wiadomo nie od dziś, ale testy tej technologii podobno nie szły dotąd zbyt pomyślnie. Dopiero gdy firma zdecydowała się na skorzystanie z cieńszego szkła na wyświetlaczu, dostarczonego przez LG, prace nad implementacją takiego systemu weryfikacji tożsamości ruszyły do przodu.

Prawdę mówiąc używanie nazwy „Nokia 9” jest drobnym nadużyciem, bo nie wiemy, jak będzie nazywać się nowa topowa Nokia. „9” jest dobrym kandydatem, którego nadejścia spodziewają się ludzie siedzący głęboko w tematach przecieków produktowych, więc na potrzeby tego materiału możemy założyć, że chodzi o Nokię 9. W dokumentach figuruje ona pod nazwą kodową „A1 Plus”, co przypomina Nokię „A1” – tak nazywano Nokię 8 Sirocco, zanim zaprezentowano ją na targach MWC 2018.

W przeciwieństwie do Nokii 8 Sirocoo, „A1 Plus” ma być napędzany przez Snapdargona 845, a więc tegoroczny najszybszy układ mobilny Qualcomma. Dodatkowo pewnych zmian ma doczekać konfiguracja podwójnego aparatu. W tej chwili nie są znane konstrukcje kamer, z których skorzysta HMD Global.

Zgodnie z przeciekami, HMD Global pracuje nad swoim nowym flagowcem już od lutego, zaś premiera planowana jest na początek września, podczas targów IFA 2018. Nokia 9 ma rzekomo pracować od nowości na Androidzie 9.0 P.

Czy powyższe informacje się sprawdzą, zobaczymy. Najpewniej zanim rozpoczną się targi IFA, będziemy dysponować większą ilością informacji o Nokii „A1 Plus”.

źródło: WinFuture przez phonearena
na zdjęciu głównym: Nokia 8 Sirocco

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona