Czy Lenovo wskrzesi swoją niedawno porzuconą markę ZUK? - Tabletowo.pl

Czy Lenovo wskrzesi swoją niedawno porzuconą markę ZUK?

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo przez jakiś czas skupiało się przede wszystkim na rynku laptopów. Jednak w 2015 roku firma zaczęła poważniej traktować smartfony, stąd na rodzimym rynku tego producenta zaczęły pojawiać się pierwsze urządzenia z logo utworzonej przez Lenovo marki ZUK. Nie udało się jej utrzymać na powierzchni, ale ostatnie doniesienia każą sądzić, że ZUK może niebawem wrócić do Chin w sławie i chwale.

ZUK-ów było kilka. Dokładnie: cztery. Trudno się więc spodziewać świetnych wyników sprzedażowych marki, która istniała na rynku niewiele ponad dwa lata. Nie zdążyła się zbyt głęboko zagnieździć w świadomości konsumentów, choć ci bardziej zorientowani z zainteresowaniem obserwowali rozwój firmy, która wśród tych paru modeli smartfonów miała pozycje godne uwagi.

Jednak w porównaniu do innych producentów, wyniki ZUK-a były słabe. Dość powiedzieć, że w trzecim kwartale 2017 roku strata Lenovo w branży smartfonów na chińskim rynku sięgnęła 261 milionów dolarów. Podejmowano różne próby rozruszania podmarki komputerowego giganta, ale bezskutecznie. W końcu, w wyniku zmian kadrowych, padła decycja o zaprzestaniu wydawania smartfonów ZUK. Ostatnim modelem pozostał zaprezentowany w grudniu 2016 roku ZUK Edge.

Tabletowo.pl Czy Lenovo wskrzesi swoją niedawno porzuconą markę ZUK? Lenovo Smartfony

ZUK Edge

Pojawiło się jednak światełko w tunelu. W Lenovo znów dokonano roszad stanowiskowych i wiceszef firmy, Chang Cheng, trafi teraz Mobile Business Group i będzie odpowiadał za organizację, badania i rozwój produktów Lenovo i Motoroli w Chinach. Ponadto będzie nadzorować pracę nad oprogramowaniem mobilnym i rozwojem ekosystemu.

Interesujące jest to, że pomimo zaprzestania produkcji smartfonów ZUK, soft dla tych urządzeń jest nadal rozwijany. Niektórzy widzą w tym świadectwo tego, że Lenovo ZUK Z3 ujrzy światło dzienne w tym roku. Swego czasu sam Chang Cheng podsycał nastrój oczekiwania na ten model. Trudno stwierdzić, czy jego przeniesienie do działu mobilnego oznacza dla ZUK-a zmartwychwstanie. Do przekazania takiej pewnej informacji potrzebowalibyśmy oficjalnego stanowiska Lenovo.

Tabletowo.pl Czy Lenovo wskrzesi swoją niedawno porzuconą markę ZUK? Lenovo Smartfony

Gdyby jednak ZUK rzeczywiście wrócił do projektowania smartfonów, moglibyśmy się spodziewać kolejnego, całkiem udanego urządzenia. W końcu model Edge wyglądał całkiem nieźle.

źródło: Gizchina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona