Czy tylna obudowa Galaxy Tab S ulega odkształceniu pod wpływem ciepła? 17

Czy tylna obudowa Galaxy Tab S ulega odkształceniu pod wpływem ciepła?

Jakiś czas temu Samsung zaprezentował Galaxy Tab S, który sprzedawany jest w dwóch wersjach – 8,4 cala oraz 10,5 cala. Tablety już przed premierą zapowiadały się świetnie. Ponadprzeciętna specyfikacja w połączeniu z bardzo fajnym designem sprawia, że urządzenia mogą sporo namieszać na rynku. Dziś zagraniczne źródła poinformowały, że wersja z ekranem 8,4 cala ma spore problemy z przegrzewaniem.

Według rosyjskiego portalu Hi-tech.mail.ru tylna obudowa ulega znacznemu odkształceniu pod wpływem temperatury. Dokładnie widać to na opublikowanych przez redakcję fotografiach, z którymi możecie zapoznać się poniżej:

Według źródła problem z przegrzewaniem ma jedynie model wyposażony w procesor Exynos, czyli wersja Wi-Fi testowana obecnie przez Kasię. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że powyższy przypadek jest jedynym, o którym teraz wiadomo. Nikt więcej nie skarżył się na tego typu odkształcenia. Czy jest to pojedyncza sytuacja? Może tak, jednak nawet Kasia twierdzi, że urządzenie ma problemy z temperaturą. Tablet grzeje się podczas grania w wymagające tytuły oraz intensywnego użytkowania na zewnątrz z ustawioną jasnością ekranu na najwyższą, ale o żadnej deformacji w przypadku testowanego egzemplarza nie było mowy.

Nie wiemy, jaka była przyczyna deformacji obudowy. Może wywołało ją przegrzanie się podzespołów, a może czynniki  zewnętrzne, takie jak lampa, czy zapalniczka? Istnieje również prawdopodobieństwo, że  tak jak w przypadku wybuchających smartfonów z serii Galaxy, winna jest nieoryginalna ładowarka. Obecnie nikt, prócz Samsunga nie jest w stanie tego stwierdzić. Użytkownikowi felernego egzemplarza polecam wysyłkę urządzenia do producenta w celu przeprowadzenia analizy. Po takim rozgłosie w mediach transport na pewno będzie miał gratis. :)