Czy takie będą ceny tabletów Samsunga z serii Note Pro i Tab Pro?

Czy takie będą ceny tabletów Samsunga z serii Note Pro i Tab Pro?

Nie tak dawno zakończyła się konferencja prasowa Samsunga na CES 2014, z której to – poza samymi produktami – zapamiętana najbardziej zostanie wpadka, jaką zaliczył Michael Bay. Podczas jej trwania poznaliśmy parametry techniczne wszystkich czterech tabletów koreańskiego koncernu (Galaxy Tab Pro 8.4, Galaxy Tab Pro 10.1, Galaxy Tab Pro 12.2 i Galaxy Note Pro 12.2). Niestety, na temat cen Samsung postanowił nabrać wody w usta i się nie wypowiadać do chwili, gdy uzna to za stosowne. Ale przecież są inne sposoby, by poznać interesujące nas wieści.

Do prawdopodobnych i, wiele wskazuje na to, że ostatecznych cen świeżo zaprezentowanych tabletów Samsunga dotarł redaktor SamMobile (jak wiecie, to wiarygodne źródło informacji o tym producencie) i podzielił się nimi na Twitterze. Nie wiadomo skąd je ma i na ile pokrywają się z oficjalnymi cenami, ale możemy mieć nadzieję, że w znacznym stopniu.

Ceny poszczególnych tabletów mają kształtować się następująco:
– Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 WiFi: 389 euro,
– Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 LTE: 519 euro,
– Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 WiFi: 479 euro,
– Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 LTE: 609 euro,
– Samsung Galaxy Tab Pro 12.2 WiFi: 649 euro,
– Samsung Galaxy Tab Pro 12.2 LTE: 749 euro,
– Samsung Galaxy Note Pro 12.2 WiFi: 749 euro,
– Samsung Galaxy Note Pro 12.2 LTE: 849 euro.

Ceny do najniższych nie należą, ale trzeba mieć na uwadze, że w zamian, we wszystkich przypadkach, otrzymujemy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, najnowszą (aktualnie) wersję systemu operacyjnego oraz czterordzeniowy procesor, a całość zapakowana jest w obudowę, która powinna nosić znamiona urządzenia klasy premium (niestety jeszcze nie miałam go w rękach, więc trudno mi jest to ocenić). Ważny jest również fakt, że mamy do czynienia ze sprzętem znanego producenta, który – choć w teorii – powinien na najbliższe miesiące zapewnić wsparcie w postaci aktualizacji oprogramowania. Ale to (że to sprzęt Samsunga) wiąże się z jeszcze jedną kwestią: tzw. podatkiem od nowości (który stosuje większość producentów).

Jeśli chcecie sobie przyswoić parametry każdego z tabletów, zajrzyjcie do poprzedniego wpisu.

źródło