Czy tak będzie wyglądał iPad piątej generacji?

ipad 5 i ipad mini

Wzornictwo iPada mini niesamowicie mi się podoba. Tym bardziej cieszy mnie fakt, iż iPad piątej już generacji ma wyglądać podobnie do swojego mniejszego brata. Dotychczas wskazywały na to wyłącznie słowne plotki, które od czasu do czasu pojawiały się w sieci. Dziś natomiast do internetu trafiło zdjęcie, na którym widzimy dwa tylne panele tabletów Apple: 9,7-calowego i 7,9-calowego.

I o ile ten po prawej wygląda znajomo – tak, to iPad mini, tak tego po lewej nie mieliśmy okazji wcześniej poznać. Dzięki tej fotce wiemy już jak prawdopodobnie będzie wyglądał iPad piątej generacji, którego premiery możemy się spodziewać w marcu lub w październiku – różne źródła różnie podają. Ja obstawiam marzec, a Wy? Warto zauważyć, że zdjęcie pochodzi od producenta akcesoriów do iPada, który otrzymał tylny panel mający przypominać nadchodzące urządzenie Apple. Oczywiście obudowa iPada 5 może tak wyglądać (na co wiele wskazuje), ale wcale nie musi.

Swoją drogą, ciekawe co jeszcze – poza wzornictwem – zmieni się w iPadzie piątej generacji. Jedyne, czego możemy być pewni to to, że wyświetlacza o jeszcze wyższej rozdzielczości na pewno nie będzie ;). Pytanie tylko czy w ogóle jakiekolwiek komponenty ulegną zmianie – spekuluje się wyłącznie o szybszym procesorze. O tym przekonamy się jednak dopiero za kilka miesięcy.

źródło, źródło