Sony nie planuje nowego tabletu na ten rok. Mówi się nawet, że wycofa się z rynku

Jak to jest z Sony – wszyscy doskonale wiemy. Jeszcze kilka lat temu jeden z najbardziej liczących się producentów smartfonów, który teraz boryka się z coraz większymi problemami. Co prawda najczęściej mówi się o ich smartfonach, ale nie można zapominać, że Sony to również tablety. Choć… już chyba niedługo.

Z najnowszych wieści wynika bowiem, że bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest to, że Sony wycofa się z rynku tabletów. Jak słusznie zauważa serwis źródłowy, w najlepszym czasie dla tabletów, czyli w 2013 roku, tylko 5% przychodów japońskiego koncernu pochodziło z tabletów. W ciągu kilku lat dodatkowo powinny zmaleć, a koszt R&D, rozwoju i wsparcia może przewyższać przychody. Stąd produkcja kolejnych tabletow może być dla Sony nieopłacalna.

Z japońskiej strony (link w źródle) dowiadujemy się, że w marcu bieżącego roku na rynek mają zostać dostarczone ostatnie sztuki Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3 Tablet Compact oraz Xperia Z4 Tablet. W odniesieniu do nowych tabletów pojawia się niepewność i niezdecydowanie, co nie wróży dobrze na przyszłość. Zwłaszcza, że premiery kolejnego modelu mogliśmy się spodziewać pod koniec lutego na MWC w Barcelonie, gdzie prezentowane były kolejne generacje Xperia Tablet. A dodatkowo rynek tabletów już się nasycił, co powoduje podchodzenie do niego z dystansem nie tylko przez Sony, ale również pozostałych producentów. Cóż, wszystko zaczyna układać się w jedną, spójną całość.

Jeśli informacje te się potwierdzą, będzie wielka szkoda dla rynku tabletów. Zwłaszcza, że te od Sony charakteryzowały się odpornością na wodę i pył, dobrą wydajnością, smukłością i, co najważniejsze, długim czasem pracy.

Na koniec przypomnę tylko, że Sony w 2011 roku miało wielkie aspiracje – chciało być firmą numer dwa na rynku tabletów. Coś tu niestety poszło nie tak.

źródło: softpedia, xperiablogcall-t.blog.so-net.ne.jp