Czy SONY tęskni za linią Compact? Wyciekły specyfikacje dwóch małych smartfonów

Dzięki zapisom z baz danych strony GXFBench, dowiedzieliśmy się o dwóch nowych smartfonach SONY. Na razie nie znamy nawet ich nazw kodowych, a jedynie numery modeli.

Zgodnie z informacjami z serwisu porównawczego, SONY F3216 ma ekran o przekątnej 4,6 cala o rozdzielczości 1080p, 21-megapikselowy aparat z tył z diodą LED, 16-megapikselową kamerkę z przodu, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Model napędza ośmiordzeniowiec MediaTek 6755 Helio P10, a za grafikę odpowiada chip Mali-T860. Prototyp testowany był na Androidzie Marshmallow.

sony-xperia-c5-ultra-3

 

Gdyby pominąć relatywnie niewielki rozmiar ekranu, urządzenie posiada specyfikację mocno zbliżoną do nadchodzącej Xperii C6, której pierwsze zdjęcie widzieliśmy dwa tygodnie temu. Ma być to następca Xperii C5 Ultra z ubiegłego roku (na zdjęciu powyżej), o ekranie sięgającym 6 cali. Zgodnie z powyższym, należy pamiętać, że benchmarki czasem zakłamują dane dotyczące wielkości wyświetlacza, zwłaszcza, gdy testowane są wczesne prototypy. Porównywarce GFXBench zdarzało się już wcześniej pokazywać, że dana słuchawka ma ekran o przekątnej 4,6 cala, podczas gdy w rzeczywistości był on znacznie większy.

Zatem F3216 może okazać się C-szóstką, zwłaszcza, że w C5 Ultra również położono nacisk na jakość zdjęć selfie – smartfon posiadał aparat 13 MPix z lampą błyskową. Model F3216 idzie jeszcze dalej, gdyż wyposażono go w sensor o rozdzielczości 16 MPix.

Drugą słuchawką, której specyfikacja została ujawniona podczas testów to SONY F3311. Jest to najwyraźniej urządzenie z niższej półki, mające 4,6-calowy ekran o rozdzielczości 720p, 13-megapikselowy aparat z tyłu, 5-megapikselowy aparat na froncie, 1,5 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, również z Androidem 6.0 na pokładzie. Sercem urządzenia jest czerordzeniowy układ MediaTeka MT6735, a wykorzystanym tu procesorem graficznym jest MaliT720.

Gdyby F3216 okazał się nową Xperią C6, a F3311 miał rzeczywiście 4,6-calowy ekran, otrzymalibyśmy dwa dość interesujące smartfony o skrajnie różnych rozmiarach wyświetlacza. Ma to sens, ale na oficjalne informacje musimy jeszcze poczekać.

*na zdjęciu wyróżniającym: SONY Xperia C5 Ultra oraz M5

źródło: 1, 2 via gsmarena.com