Czy Samsung Galaxy Note 3 nagrywa lepsze filmy, niż Canon EOS 5D Mark III? | Tabletowo.pl

Czy Samsung Galaxy Note 3 nagrywa lepsze filmy, niż Canon EOS 5D Mark III?

Dołącz do dyskusji 0
samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-01

Gdy tylko smartfony, a potem phablety dostały aparaty fotograficzne, które robiły zdjęcia w dobrej jakości, rozpoczęła się dyskusja, czy mogą one dorównać aparatom cyfrowym. Testów w sieci można znaleźć sporo i wiele z nich mówi coś zupełnie innego. Niektórzy twierdzą, że to nigdy się nie stanie, ale z drugiej strony są urządzenia, które dla przeciętnego klienta mają prawie taką samą jakość. A jak wypadają filmy z Samsunga Galaxy Note 3 w porównaniu do Canona EOS 5D Mark III?

Fotograf Alec Weinstein postanowił to sprawdzić i dlatego nagrał takie same filmy tymi dwoma urządzeniami. Film Canonem został nagrany w FullHD, a ten z Samsunga w rozdzielczości 4K, która została zmniejszona do 1080p. Sami zobaczcie jak wypadło to porównanie:

Nie jestem profesjonalnym fotografem, ale filmy nagrywane przez Galaxy Note 3 bardziej przypadły mi do gustu. Nie świadczy to oczywiście o tym, że jest on bezsprzecznie lepszy, niż aparat, ale pokazuje, że w wielu kwestiach mobilne urządzenia nie są już daleko z tyłu za aparatami z prawdziwego zdarzenia. A jak według Was wypadł Note 3 w tym porównaniu?

Źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona