Czy Microsoft od początku traktował linię Surface poważnie? - Tabletowo.pl

Czy Microsoft od początku traktował linię Surface poważnie?

Dołącz do dyskusji 0

Na stronach Microsoftu od jakiegoś czasu pojawiają się bogato ilustrowane historie pracowników tej firmy. W tym tygodniu poznaliśmy ścieżkę kariery Briana Townsenda, który odpowiada za renderowanie modeli 3D tabletów Surface, używanych później w materiałach reklamowych.

Sama historia jest ciekawa – pokazuje perypetie ciekawego człowieka o wielu zdolnościach i zainteresowaniach. Zachęcam do jej przeczytania, jednak nie o tym będzie ten wpis. Zanim powiążę tytuł z tą historią, wrócę do roku 2012, kiedy Microsoft ogłosił powstanie pierwszych komputerów tej firmy – Surface RT i Surface Pro. Z jednej strony, planem nie było pobicie Apple’a i przejęcie ich modelu biznesowego, opartego na sprzedaży sprzętu elektronicznego. Z drugiej – wyprodukowano bardzo dużo tych urządzeń (prawdopodobnie ok 6 milionów), więc nie można traktować tej premiery jedynie jako pokaż możliwości nowego wówczas Windowsa 8.

Tabletowo.pl Czy Microsoft od początku traktował linię Surface poważnie? Ciekawostki Microsoft Opinie Tablety Windows

Po dwóch latach, dzięki tekstowi o Brianie Townsendzie, wiemy jak pracował zespół, który odpowiadał za przygotowanie grafik z poszczególnymi modelami Surface do materiałów reklamowych. Ku mojemu całkowitemu zadziwieniu, okazało się, że jego zespół nie miał do dyspozycji studia graficznego z prawdziwego zdarzenia, a jedynie stację roboczą, do której podpięte były trzy komputery z łączną liczbą 104 wątków obliczeniowych. Bieda.

Oczywiście z czasem to nie wystarczyło i zespół ten NA WŁASNĄ RĘKĘ zorganizował sobie 16 serwerów i wstawił je do biura. Townsend musiał sam je konfigurować i podłączać. W firmie IT wartej setki miliardów dolarów. Okazało się jednak, że serwery się za bardzo grzeją i są za głośne, przeszkadzając pozostałym pracownikom. Dopiero po jakimś czasie udostępniono klimatyzowany pokój serwerowy i stworzono serwerownię z prawdziwego zdarzenia (ponad 600 wątków na sztywno i 1,2 teraherca mocy obliczeniowej). Zajęło to ponad rok.

Z jednej strony historia ta pokazuje człowieka-pasjonata, dla którego praca jest rozrywką i przyjemnością. Z drugiej, ukazuje nieporadny Microsoft, który pompował miliony dolarów w reklamy telewizyjne, nie potrafiąc zapewnić komfortowych warunków pracy zespołowi graficznemu. Szczerze mówiąc – nie wiem co o tym sądzić. Mam nadzieję, że od kilku miesięcy firma traktuje linie Surface bardziej poważnie niż kiedyś, o czym może świadczyć zapowiedź jej kontynuacji i długofalowego wsparcia.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona