Czy iPhone 8 jest skazany na sukces?

Tak przynajmniej twierdzą analitycy. Według najnowszych prognoz przyszłoroczny iPhone ma być najlepiej sprzedającym się smartfonem firmy Apple. Pod względem popularności ma prześcignąć nawet iPhone’a 6.

Reklama

Jeszcze go nie ma, a już wróżą mu murowany sukces. Niestety, wróżenie z fusów jest dość ryzykownym zajęciem i czytając ustalenia analityków trzeba brać poprawkę na to, że niebawem wszystko może się zmienić ;) Przejdźmy jednak do konkretów. Według firmy KGI iPhone 2017 będzie sprzedażowym hitem. Wszystko dzięki wprowadzeniu „bezramkowego” ekranu OLED i nowych funkcji.

Reklama

iPhone 8, chociaż nadal nic pewnego o nim nie wiadomo, ma sprzedać się już w drugiej połowie przyszłego roku w liczbie od 120 do 150 mln egzemplarzy, wyprzedzając pod tym względem iPhone’a 6 oraz iPhone’a 6 Plus. Zdaniem KGI kupujących oprócz wspomnianego odświeżonego wyglądu mają przyciągnąć jeszcze dwie rzeczy. Pierwsza to bezprzewodowe ładowanie, a druga – tańszy model.

Według analityków w 2017 roku Apple ma zaprezentować aż 3 wersje iPhone’a, z czego jedna będzie nieco tańsza niż dotychczasowe modele. Niekoniecznie musi to być prawdą. Według innych doniesień, otrzymamy dwa modele. Nie liczcie na budżetowego iPhone’a – na to Apple raczej nigdy się nie zdecyduje. Jednak nawet drobna korekta ceny może znacznie zwiększyć sprzedaż. Zwłaszcza w połączeniu z bezprzewodowym ładowaniem, jakie ma pojawić się w iPhonie 8. Takie rozwiązania nadal przyciągają kupujących, twierdzą analitycy z KGI.

Tyle wróżenia z fusów. Jak będzie naprawdę, przekonamy się dopiero we wrześniu przyszłego roku. Do tego czasu z pewnością pojawi się jeszcze sporo spekulacji i prognoz.

Źródło: 9to5Mac