Czyżby jednak Android Oreo miał trafić na smartfony Samsunga z 2015 roku?

Ta sprawa wraca jak bumerang. W sieci znów pojawiły się nieoficjalne informacje o zaktualizowaniu flagowców Samsunga z 2015 roku do Androida Oreo. Mowa tu oczywiście o modelach Galaxy S6, S6 Edge i S6 Edge Plus. Gdyby te wieści się potwierdziły, Samsung zyskałby zapewne w oczach wielu klientów.

Samsung od lat trzyma się tych samych założeń w polityce udostępniania aktualizacji. Zakładają one dwa uaktualnienia do nowszej wersji systemu oraz drobne poprawki zabezpieczeń. W przypadku smartfonów z rodziny Galaxy S6 może być jednak inaczej. W internecie krążą informacje o planowanym przez Koreańczyków udostępnieniu najnowszej wersji Androida Oreo dla flagowców z 2015 roku (znowu, bo to nie pierwszy raz). 

Po raz kolejny osoba pracująca w dziale wsparcia technicznego urządzeń zdradziła, że posiadacze Galaxy S6 mogą się spodziewać kolejnego tak dużego update’u. Niestety nie podano konkretnego terminu.

Gdyby te doniesienia się sprawdziły byłaby to już trzecia obszerna aktualizacja dla tych urządzeń. Osobiście podszedłbym do tych wieści z rezerwą, z uwagi na to, że w przeszłości już wielokrotnie pojawiały się takie informacje i żadne z nich się nie potwierdziły. Ponadto niewielu producentów decyduje się na objęcie produktów tak długim wsparciem, wychodząc z założenia, że większość osób po okresie dwóch lat i tak wymienia już swoje smartfony.

Nie wiadomo, czy wydłużone wsparcie producenta objęłoby również nowsze generacje flagowych modeli. Na potwierdzenie tych informacji, jeśli takowe w ogóle nastąpi, musimy zapewne jeszcze trochę poczekać. Niemniej jednak zaktualizowanie niemalże trzyletnich flagowców do najnowszej wersji Androida Oreo byłoby dla posiadaczy tych urządzeń dużym ukłonem ze strony producenta. Jednocześnie Koreańczycy mogliby na wieść o tym zyskać nowych klientów, dla których długoletnie wsparcie jest bardzo istotne.

Źródło: Gsmmaniak przez XDA