Zobaczcie, jak można wykorzystać tablet z Intel Atom Bay Trail. Cztery monitory podłączone do Dell Venue 8 Pro! | Tabletowo.pl

Zobaczcie, jak można wykorzystać tablet z Intel Atom Bay Trail. Cztery monitory podłączone do Dell Venue 8 Pro!

Dołącz do dyskusji 0
Dell Venue 8 Pro Plugable

Można mieć różne podejście do systemu operacyjnego Microsoftu, ale trzeba przyznać, że wniósł swego rodzaju świeżość na rynek tabletów. Windows 8, bo o nim mowa, sprawił, że znaczna część z nas zaczęła postrzegać tego typu sprzęt nie tylko jako urządzenia – zabawki do konsumpcji treści, ale również do ich tworzenia. Bo tablety z Windows 8 i procesorami Intela, dostawcy układów, który dzięki Microsoftowi zyskał drugie życie na rynku mobilnym, dają dużo więcej możliwości i tylko od nas zależy czy wykorzystamy ich potencjał. Postanowiła nam to udowodnić firma Plugable, która do tabletu Dell Venue 8 Pro podłączyła cztery monitory, tworząc tym samym świetne stanowisko pracy. I, co najważniejsze, wszystko działało, co doskonale obrazuje jak wydajne są dzisiejsze urządzenia mobilne.

Jednostki centralne mobilnego sprzętu sukcesywnie pozwalają nam na więcej i więcej. W przywołanym Venue 8 Pro znajdziemy czterordzeniowy procesor Intel Atom Bay Trail, który – jak się okazało w naprawdę wymagającym teście – jest w stanie „uciągnąć” wspomniane cztery monitory, które oczywiście jednocześnie działają. Jest to dla nas świetna wiadomość. O wiele lepsza niż doskonałe wyniki uzyskiwane przez poszczególne tablety w benchmarkach, które w rzeczywistości niewiele wnoszą do naszego życia.

Zastanawiacie się pewnie jak to wszystko było możliwe, skoro tablet posiada wyłącznie port microUSB i nie oferuje żadnego wyjścia wideo. Takie cuda dzieją się dzięki stacji dokującej Plugable. Dell Venue 8 Pro, działający pod kontrolą Windows 8.1, podłączony jest do stacji Plugable dzięki wspomnianemu portowi microUSB. W niej natomiast znajdziemy następujące złącza: pełnowymiarowe USB, Ethernet, DVI oraz HDMI. Warto zauważyć, że ze względu na system operacyjny nie ma problemów ze sterownikami.

Spójrzcie sami:

A teraz zwróćmy uwagę, że to wszystko dzięki 8-calowemu Dell Venue 8 Pro, który kosztuje 299 dolarów oraz stacji Plugable, wycenionej na 129 dolarów. I oczywiście dzięki czterem monitorom.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona