Kiedy Sony odzyska tytuł króla fotografii mobilnej? Może cztery aparaty w Xperii XZ3 w tym pomogą? | Tabletowo.pl

Kiedy Sony odzyska tytuł króla fotografii mobilnej? Może cztery aparaty w Xperii XZ3 w tym pomogą?

Dołącz do dyskusji 0

Kiedyś Sony prowadziło w porównaniach fotografii mobilnej. To czasy, gdy smartfony Japończyków pojawiały się pod wspólnym z Ericssonem logo, kontynuując tradycję feature phone’ów z linii Cyber-shot. Obecnie jako najlepsze smartfony fotograficzne wymieniane są flagowe Samsungi i Huawei czy Google Pixel, a Sony wydaje się tylko ich gonić pod względem dopracowania aparatów mobilnych. Czy Xperia XZ3 to zmieni?

Smartfon Sony Xperia XZ3 powinien wchodzić już w ostatnią fazę procesu projektowania i produkcji, gdyż jego premiery spodziewamy się za około dwa miesiące, podczas targów elektroniki użytkowej IFA w Berlinie. Na razie mamy tylko strzępki informacji na jej temat, z niepotwierdzoną specyfikacją na czele.

Interesujące jest to, co pojawiło się w sieci w kontekście aparatów, jakie Sony zamierza zamontować w nowej Xperii. Z przekazanych informacji wynika, że Japończycy zdecydują się na zaprezentowanie urządzenia z czterema aparatami. Dwie kamery mają trafić na tył smartfona i dwie na przód.

Sony Xperia XZ2 Premium (fot. Sony)

Oczywiście nawet zdjęcie modułów nie jest dowodem na to, że Sony zaprezentuje model z dwoma podwójnymi kamerami, ale byłby to naprawdę interesujący koncept. Pewnie za dużo nie zmieniłoby się w kontekście zdjęć z aparatu głównego – w końcu Xperia XZ2 Premium ma już dwa aparaty na pleckach. Nowa jakość mogłaby jednak nadejść, jeśli chodzi o zdjęcia portretowe, gdyż Sony dotąd nie brało na poważnie możliwości umieszczenia na froncie smartfona dwóch oczek aparatu do selfie.

Co prawda Gfxbench nie podaje, jakoby nowa Xperia miała dostać podwójny aparat przedni, ale milczy też na temat dwóch kamer głównych – a to jest akurat klasyczna pomyłka benchmarku, który rzadko kiedy podaje konfiguracje podwójnych aparatów, skupiając się na tym „mocniejszym”.

Czy Sony będzie chciało nowym modelem smartfona wrócić na pozycję czołowego gracza fotografii mobilnej? Zobaczymy. Wiemy natomiast, że nie będzie łatwo, bo na pomysł montowania w swoich smartfonach kolejnych modułów aparatów nie jest nowy i inni na pewno z niego skorzystają.

Chyba już wiemy, co nowego zaoferuje Sony Xperia XZ3 względem Sony Xperii XZ2

źródło: Sumahoinfo przez PhoneArena
na zdjęciu: Sony Xperia XZ2 Premium

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona