Czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 w benchmarkach zostawia konkurencję daleko w tyle - Tabletowo.pl

Czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 w benchmarkach zostawia konkurencję daleko w tyle

Jeśli jeszcze tego nie wiedzieliście, właśnie Was uświadamiam: z niecierpliwością czekacie na premierę pierwszych tabletów pracujących w oparciu o najnowszy chip firmy Qualcomm. Mam na myśli czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro APQ8064, który w benchmarkach dosłownie miażdży konkurencyjne układy.

Qualcomm zaprezentował działanie wspomnianej jednostki na tablecie referencyjnym, z którym do czynienia miały wybrane zagraniczne redakcje. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że w Snapdargon S4 Pro tkwi niesamowity potencjał i idąca za tym wydajność. Fakt ten nie powinien dziwić – zwłaszcza, że dwurdzeniowy procesor Qualcomm, Snapdragon S4, w testach bije o głowę nawet czterordzeniowe układy konkurencji.

Teraz tylko pozostają dwa pytania: jak (i czy w ogóle) Qualcomm poradził sobie z prądożernoścą APQ8064 – w końcu od tabletów z wysokiej półki oczekujemy długiej pracy akumulatora oraz kiedy dokładnie na rynku pojawią się pierwsze urządzenia wykorzystujące ten procesor. Spekuluje się, że będzie to miało miejsce jeszcze w tym roku. Oby!

Słowa słowami, czas na dowody (via Engadget):

Tabletowo.pl Czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 w benchmarkach zostawia konkurencję daleko w tyle Ciekawostki Nowości

Różnicę widać gołym okiem…

Jeśli natomiast jesteście ciekawi jak aparat urządzenia referencyjnego (mający 13 Mpix!) poradził sobie w testach redakcji Engadget przeprowadzonych w niezbyt ciekawych warunkach oświetleniowych, zajrzyjcie pod ten adres.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona