Czterordzeniowa Nvidia Kal-El (Tegra 3) w akcji. Wow! (wideo)

Reklama

Im bliżej targów Computex 2011, tym więcej ciekawych informacji dotyczących tabletów internetowych będzie się pojawiać w sieci, a co za tym idzie – na łamach Tabletowo.pl. Tym razem firma nVidia postanowiła zaprezentować działanie czterordzeniowego chipu SoC (system on a chip) – Kal-El, zwanego także Tegra 3.

Producent zaznacza, że na wideo zostało przedstawione działanie prototypowego urządzenia z Kal-El, a to z kolei oznacza fakt, że w rzeczywistości – gdy tablety z Tegrą 3 trafią na rynek – mają być jeszcze o 25-30% szybsze od tego na poniższym demo.

Reklama

nVidia Kal-El to czterordzeniowy procesor połączony z 12-rdzeniowym układem graficznym. Producent zapewnia, że jest aż pięć razy szybszy od dwurdzeniowej Tegry 2, obecnie panującej w tabletach. Co więcej, ma być także wydajniejszy od architektury Core 2 Duo. To oznacza tylko jedno: tablety, których sercem będzie Kal-El, będą demonami prędkości! Oby tylko większa wydajność nie oznaczała częstszej potrzeby podłączania do prądu…

Poniżej znajdziecie wideo przedstawiające działanie prototypowego tabletu z czterordzeniowym chipem Kal-El w grze „Glowball„, wykorzystującej akcelerometr i dynamiczne oświetlenie:

Nie wiem jak na Was, ale na mnie czterordzeniowa Tegra 3 robi wrażenie. Dajcie znać co myślicie.

źródło, źródło

 1. I w ten sposób rynek tabletów Androidowych nigdy nie dogoni IPADA. Aple przynajmniej na rok daje gwarancje posiadania najszybszej, najlepszej maszyny.

   1. Wbrew pozorom czynnik psychologiczny ma kluczowe znaczenie przy zakupie gadżetów tego typu. Zwykły śmiertelnik nie zastanawia się nad 2, 4 8 czy 16 rdzeni, ma kupić sprzęt na którym wszystko działa co jest do niego przeznaczone. Apple jest mistrzem świata w marketingu – ono nie stwarza sprzętu pod użytkownika – to użytkownik podporządkowuje się temu co chce mu dać Steve – i jest jeszcze wniebowzięty. Życie mentalne tabletu, telefonu wynosi około roku i co roku Apple daje „NAM” wypas. W świecie Androidów (szczególnie tabletów) wszystko jeszcze się tworzy, zmienia – jest wielu producentów i każdy „sobie rzepkę skrobie” – a użytkownik się zastanawia czy już wsiąść na tą karuzele czy jeszcze poczekać.
    Użytkownik (lub były): Iphone 2g, 3G. galaxy s, dell streak, adam pixel qi i sporadycznie Ipad.

 2. I kto mądry kupi teraz jakikolwiek tablet z Androidem jeśli za pół roku będzie to już archaiczny zabytek?? Nvidia nie tylko strzela sobie w stopę, ale także w kolano takim firmom jak Samsung, Motorola, Asus, Htc. Każdy kto kupił w tym roku np. Xooma i nie jest zadowolony z wydajności systemu zapewne pluje sobie w brodę, bo wygląda na to , że nowej Tegrze wszystko będzie działać perfekcyjnie. I zadajmy sobie również pytanie jak długo w obliczu tak niesamowitego skoku technologicznego nasz sprzęt z epoki kamienia łupanego będzie wspierany?

 3. przesadzacie , ja kupilem Taba do neta a w gierki gram sporadycznie,pozatym nawet fajnie wygladajaca gra bedzie marnie dzialac w srodowisku 3D, probowalem kilka i bylo bardzo slabo ze sterowaniem, no chyba ze mysz i klawiatura ;)

  ps.gry to tylko dodateko do tabletow nie na odwrot

 4. Częstotliwość skoków technologicznych nie jest tu aż tak irytująca, jak ich rozmiar. Apple po roku stwierdziło z dnia na dzień, że ten wspaniały sprzęt już nie jest wspaniały, bo trzeba kupić ten drugi. Tablety z Androidem jeszcze dobrze nie weszły na rynek, a już technologia idzie w przód o wiele szybciej, niż u Apple. To jest moment kształtowania się rynku i potrwa to jeszcze trochę, ale już niedługo całość powinna się ustabilizować i przyjąć pewne standardy.
  A może jeszcze długo, patrząc na szybkość przedawniania się sprzętu PC jeszcze kilka lat temu…

  Tegra 3 tu nie jest pierwsza. Ledwo ASUS pierwszy raz przełożył premierę Transformera, a już Samsung zaprezentował matryce z mega-rozdzielczością, chwilę później zapowiedź PixelQi… cokolwiek by nie kupić teraz, za pół roku pluć będziemy sobie w brodę. Trzeba to przeczekać, albo pokochać :)

 5. Prawdę mówiąc to czekać można tak w nieskończoność – taki już urok naszego świata, wszystko pędzi do przodu i zawsze coś nowego, coś lepszego czeka „już za kilka miesięcy”.

  Inna sprawa, że skoro teraźniejsze tablety mają takie opóźnienia (jak np. Transformer) to nowo-zapowiedziane cuda trafią na rynek w dużej ilości pewnie nie wcześniej niż za rok. W końcu Tegra II też już żadną nowością nie jest, a dopiero teraz mamy wysyp urządzeń z nią na pokładzie.

  1. wiemy :)

   a jak spojrzysz na liste nadchodzacych GPU od nvidii to zobaczysz cala „chmare” Superbochaterow…..tez taka ciekawostka :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama