Czterordzeniowa Nvidia Kal-El (Tegra 3) w akcji. Wow! (wideo) | Tabletowo.pl

Czterordzeniowa Nvidia Kal-El (Tegra 3) w akcji. Wow! (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Im bliżej targów Computex 2011, tym więcej ciekawych informacji dotyczących tabletów internetowych będzie się pojawiać w sieci, a co za tym idzie – na łamach Tabletowo.pl. Tym razem firma nVidia postanowiła zaprezentować działanie czterordzeniowego chipu SoC (system on a chip) – Kal-El, zwanego także Tegra 3.

Producent zaznacza, że na wideo zostało przedstawione działanie prototypowego urządzenia z Kal-El, a to z kolei oznacza fakt, że w rzeczywistości – gdy tablety z Tegrą 3 trafią na rynek – mają być jeszcze o 25-30% szybsze od tego na poniższym demo.

nVidia Kal-El to czterordzeniowy procesor połączony z 12-rdzeniowym układem graficznym. Producent zapewnia, że jest aż pięć razy szybszy od dwurdzeniowej Tegry 2, obecnie panującej w tabletach. Co więcej, ma być także wydajniejszy od architektury Core 2 Duo. To oznacza tylko jedno: tablety, których sercem będzie Kal-El, będą demonami prędkości! Oby tylko większa wydajność nie oznaczała częstszej potrzeby podłączania do prądu…

Poniżej znajdziecie wideo przedstawiające działanie prototypowego tabletu z czterordzeniowym chipem Kal-El w grze „Glowball„, wykorzystującej akcelerometr i dynamiczne oświetlenie:

Nie wiem jak na Was, ale na mnie czterordzeniowa Tegra 3 robi wrażenie. Dajcie znać co myślicie.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona