Często jeździsz za granicę? WhatSim może Ci się przydać!

WhatsApp jest komunikatorem umożliwiającym wymianę wiadomości jak SMS, lecz z tą różnicą, że do ich wysyłania używane jest połączenie internetowe (3G lub WiFi, jeśli jest dostępne). Aplikacja dostępna jest na większość urządzeń mobilnych – Android, iPhone, BlackBerry, Windows Phone oraz telefony Nokia. WhatsApp ma 700 milionów aktywnych użytkowników, którzy wysyłają dziennie 30 miliardów wiadomości. Firma Zeromobile postanowiła wykorzystać popularność komunikatora i pójść o krok dalej. WhatSim jest starterem kosztującym €10, pozwalającym na niemal nielimitowane przesyłanie wiadomości poprzez WhatsApp w 150 krajach na całym świecie.

Każdy, kto wyjeżdzał za granicę z pewnością wie, jaki problem jest z komunikacją międzykrajową, a raczej z kosztami, jakie niesie za sobą chęć skontaktowania się z rodziną lub znajomymi, którzy zostali w Polsce. Choć częściowym rozwiązaniem może być tutaj właśnie WhatSim. Koszt startera to €10, a jego ważność to rok. Należy do tego dodać jeszcze opłatę za przesyłkę, która dla Polski wynosi €10 (w przypadku dostawy w 5 do 15 dni) lub €15 (w przypadku dostawy w 3 do 5 dni). Usługa dostępna w 150 krajach, współpracuje z 400 operatorami komórkowymi i działa na wszystkich telefonach bez SimLocka. Karta jest zgodna ze wszystkimi standardami wielkości – Nano, Micro i zwykłe SIM – wystarczy tylko wyłamać odpowiednią. Państwa, w których możemy wykorzystać możliwości karty, podzielono na 6 stref i w zależności od tego, w której się znajdujemy, otrzymujemy określony pakiet danych przeznaczony do wykorzystania na wiadomości tekstowe. Dla przykładu większość państw Europy znajduje się w strefie pierwszej (najbardziej korzystnej), gdzie mamy do rozdysponowania 50MB, co przy założeniu, że wiadomość tekstowa to ok. 2KB, daje nam 25 tysięcy wiadomości. Wysyłanie innych mediów jak filmy, zdjęcia czy nagrania głosowe wymagają już dodatkowej opłaty poprzez coś na wzór dodatkowego doładowania konta kwotą od €5 do €50. Kwota ta przelicza się na kredyty, które dalej są pobierane zgodnie z przelicznikiem w zależności od ilości wysłanych danych. Po upłynięciu roku przedłużenie usługi kosztuje kolejne €10. Kartę można zamówić poprzez ten formularz. Usługa startuje wraz z dniem rozpoczęcia rozsyłania kart, a więc 26 lutego. W takiej sytuacji karty można spodziewać się około 10 marca.

whatsim2

Trzeba przyznać, że na jednorazowy wyjazd kwota min. €20 (ponad 80 zł) to niezbyt opłacalna oferta, tym bardziej że daje nam ona tylko możliwość wysyłania wiadomości tekstowych. Niemniej jednak jeśli ktoś podróżuje często, w różne zakątki świata to zdecydowanie oferta WhatSim powinna go zainteresować. W notce prasowej wspomniano o tym, że planowane jest wprowadzenie obsługi rozmów głosowych do WhatsApp i może ona również w takim przypadku zostać wdrożona do WhatSim. Jeśli zostanie to rozsądnie wycenione, wróżę temu przedsięwzięciu spory sukces.